Starší žáci se vraceli ze Stříbra s prázdnou

Ani ve druhém utkání starší žáci nebodovali, přesto nemusí omlazený kádr věšet hlavy,

Buldoci Stříbro – HC ŠD Písek 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Starší žáci HC ŠD zajížděli k dalšímu utkání do Stříbra, kde chtěli odčinit minulou porážku doma s budějovickým Pedagogem. Hned v úvodní minutě se před domácím brankářem objevil hostující Šimůnek, ale bohužel svoji šanci nevyužil. V první části se hra odehrával převážně ve středu hřiště a bez výraznějších šancí na obou stranách.

Obraz hry se příliš nezměnil ani ve druhé třetině kdy hosté neměli téměř žádné šance a jejich hra byla plná nepřesností. Za to domácí se čím dál více osmělovali a šance Bárty a Šůchy volaly po gólu. Toho se Buldoci dočkali v 19. Minutě, kdy po opakované střele se prosadil Bárta – 1:0. Ani obdržená branka nevyburcovala hosty k větší bojovnosti a pohybu, spíše se dále utápěli v kličkách a nepřesných nahrávkách.

V poslední části domácí pozorně bránili a nepouštěli písecké do výraznějších šancí. Naopak již po několikátém přečíslení se trefil v 32. minutě nádherně Kalčík – 2:0. Jihočeši si paradoxně vytvořili své největší šance v posledních 15 sekundách zápasu, ale ty zůstaly nevyužity.

Sestava HC ŠD Písek: Čapek – Beličková K., Měchurová, Tampier, Kocour, Kurfürst, Sýkora, Hnyk Š., Novotný, Kroupa, Šimůnek, Brož, Měchura, Muchl, Konopa, Diviš, Hnyk M., Daněk, Fojtů,

Trenér HC ŠD Tomáš Bárta po utkání řekl: Dneska to od nás nebyl optimální výkon, spíše mizerný, bez pohybu, nahrávky, střelby. Všichni si mysleli, že to přijde samo, ale takto se nehraje, bez bojovnosti a bez pohybu.