Švantlák se poprvé představil doma a připsal si první výhru

Jiří Mergl (v černém) se stejně jako na archivním snímku statečně bil s obránci Falconu a byl jedním z dvougólových střelců,
foto: Václav Kozma, Písecké Postřehy

HC ŠD Písek – Falcon Č. B. 7:4 (1:0, 3:1, 3:3)

Až první říjnový víkend po pouhých dvou odehraných zápasech v nové sezóně se písečtí hokejbalisté představili na domácím hřišti, když přivítali v Orange aréně českobudějovický Falcon. Oba týmy byly dosud bez bodů, takže bylo jasné, že některý z nich smaže nulu na svém kontě. Lépe do utkání vstoupili domácí, kteří hned po čtyřiceti devíti vteřinách šli do vedení zásluhou Habarta – 1:0. Rychlé vedení ale další gólovou smršť nepřineslo. V poslední minutě úvodní třetiny byl vyloučen hostující Vejvoda. Švantlák soupeře sevřel v útočném pásmu, ale překonat hostujícího gólmana Bínu se domácím nepodařilo.

Dvě a půl minuty po začátku prostřední části se ale písečtí podruhé, když Kabele vyhrál buly přesně na Hronka a ten rychlou střelou nedal Bínovi šanci – 2:0. Pak se ke slovu dostali poprvé hosté, kteří zásluhou Hlaváče dokázali na začátku 23. minuty snížit – 2:1. O čtyři minuty později si ale vzali slovo opět domácí. A znovu u toho byl hrající trenér HC ŠD Kabele, který tentokrát vyzval Mergla a ten se prosadil poprvé v utkání – 3:1. Do druhé sirény se ještě prosadili černo-oranžoví, když spolupráci Hronka a Kocourka zakončoval Bečvář – 4:1.

Hned v úvodu poslední patnáctiminutovky vstřelil svůj premiérový gól v dresu A týmu písecký mladíček Hora – 5:1. O tři minuty později se znovu prosadil nejlepší hráč Falconu Hlaváč – 5:2. Za další tři minuty se vedení Švantláku smrsklo již na pouhé dvě branky po úspěšné střele Vojtka – 5:3. O minutu později ale vzal zodpovědnost na svoji hokejku podruhé v utkání domácí Mergl a krásnou střelou překonal Bínu – 6:3. O dalších třicet sekund později se ale opět radovali hostující hráči, Hlaváč tentokrát nahrával a zakončoval Štěpánek – 6:4. Písečtí ale závěr utkání kontrolovali a definitivní tečku za brankovými hody přidal 18 vteřin před koncem ten, který vše v první minutě začal – Marek Habart – 7:4.

Branky a nahrávky: 1. Habart (Hora), 18. Hronek (Kabele), 27. Mergl (Kabele), 30. Bečvář (Kocourek, Hronek), 31. Hora (Mergl), 38. Mergl, 45. Habart (Bečvář, Kocourek) – 23. Hlaváč (Vejvoda, Merunka), 34. Hlaváč (Krajíc), 37. Vojtko (Krajíc), 39. Štěpánek (Hlaváč)

Střely: 31:27, Vyloučení: 1:1, Využití: 0:0, V oslabení: 0:0

Sestava HC ŠD Písek: Kukrál – Hronek, Kozák, Marek, Procházka – Hora, Kabele, Habart – Rychlík, Pelc, Mergl – Kocourek, Bečvář

Trenér HC ŠD Marek Kabele po utkání řekl: Máme hodně co zlepšovat. Nehrajeme dobře, ale důležité je, že jsme získali 3 body do tabulky.

V neděli měli písečtí hokejbalisté přivítat na domácím hřišti nováčka soutěže Vltavu Deviants, ale utkání bylo na žádost hostů odloženo. Příští víkend hráči HC ŠD opět pauzírují a k dalšímu zápasu vyběhnou až v neděli 19. října, kdy v domácí Orange aréně budou hostit od 10 hodin vedoucí tým tabulky Prachatice.

Autor: Václav Pelc

„Kdy se nudíme lépe než v kruhu rodiny?“ Oscar Wilde