Do Suchdola pro osmičku, starší žáci stále bez bodů

Ani trestné střílení v podání kapitánky Beličkové nepřineslo Švantláku gólovou radost,

SK Suchdol nad Lužnicí – HC ŠD Písek 8:0 (3:0, 3:0, 2:0)

Starší žáci zajížděli k dalšímu utkání žákovské ligy k tradičnímu soupeři do Suchdola. Hosté chtěli odčinit poslední porážku ze Stříbra a vstoupili do zápasu aktivně. Již v 10. vteřině si vypracovali Šimůnek s Muchlem více jak stoprocentní šanci, ale bohužel ji neproměnili. Nikdo na hřišti nečekal, že to byla také jedna z posledních šancí píseckých v celém utkání. Hned z následného protiútoku otevřel skóre domácí Laurinc – 1:0. Nadále si hráči Švantláku nedokázali poradit s aktivní hrou domácích, a tak se na jejich branku valil jeden útok za druhým. V 9. minutě zvýšil Křiváček na 2:0 a o necelou minutu uzavřel stav první třetiny Sládek – 3:0.

Švantláku nepomohlo ani proházení formací ke zlepšenému výkonu. Nadále se potýkali se špatným pohybem a hlavně střelbou. Ve 13. minutě posunul skóre na 4:0 opět Sládek a v 17. minutě tentýž hráč zkompletoval svůj hattrick – 5:0. V poslední minutě uzavřela střelecký účet po dvou třetinách Landová – 6:0.

Obraz hry se nezměnil ani v posledním dějství. Hosté se snažili odvrátit debakl, ale moc se jim to nedařilo. Naopak střelec utkání Sládek přidal ještě dva góly. Devět vteřin před koncem bylo proti domácím odpískáno trestné střílení, ale kapitánka hostí Beličková podtrhla zmar píseckých střelců a vyprášila pouze betony domácí brankařce.

Sestava HC ŠD: Čapek – Sýkora, Hnyk Š., Beličková K., Kocour, Beličková H., Muchl, Šimůnek, Diviš, Hnyk M., Konopa, Fojtů, Polák, Horažďovský, Daněk

Trenér HC ŠD Vít Čapek po utkání řekl: Navázali jsme na utkání ve Stříbře, kde jsme hráli špatně. Naše obranná hra se úplně sesypala, z 8 gólů jsme 6 dostali po dorážkách. Vpředu to není taky ono, nevytvoříme si moc šancí. To málo, co máme, zbrkle zahodíme. Nedá se nic dělal musíme zatnout zuby a makat.

Autor: Vít Čapek