Prachatice potvrdili 1. místo a vezou z Písku vítězství

V souboji HC ŠD - Prachatice bylo v Orange aréně k vidění celkem devět branek, foto: archiv

HC ŠD Písek – HBC Prachatice 4:5 (1:1, 1:3, 2:1)

Souboje Švantláku a Horalů nabízejí vždy kvalitní hokejbal ve velkém tempu, který se divákům líbí. Nejinak tomu bylo i v neděli v Orange aréně. Po roce nastoupil v domácích barvách po rekonvalescenci Tomáš Bárta a také Jakub Drnec, který oblékl oranžovo-černý znovu po několikaleté odmlce. Po zahřívacích střídání šli do vedení hosté v 7. minutě zásluhou Kotlíka – 0:1. Domácí srovnali o dvě minuty později při přesilové hře, kdy se bekhendem trefil Volf – 1:1. Písečtí si zodpovědně plnili stanovené úkoly a příliš prostoru vedoucímu týmu tabulky nedávali.

Úvod prostřední části patřil jednoznačně Švantláku. Písečtí však velké množství brankových příležitostí nedokázali ani jednou zakončit. A tak na druhé straně udeřil hostující kapitán Turek, a to dokonce třikrát během čtyř minut. Hattrick vůdce Horalů zlomil zápas ve prospěch hostujících barev. Ještě před druhou sirénou snížil domácí Kabele a vykřesal naději pro HC ŠD.

Švantlák však nic nevzdával a pokoušel se vrátit do zápasu. Další chyba domácího týmu ve 37. minutě ale znamenala druhý gól prachatického Kotlíka, který zvýšil znovu na rozdíl tří branek – 2:5. O minutu později ale oranžovo-černí znovu snižují, tentokrát byl úspěšným střelcem Habart – 3:5. Pak už nezbývalo Písku nic jiného, než odvolat gólmana a v šesti se pokusit o vyrovnání. Nejprve po vyhraném buly pálil Hronek, ale prachatický Pixa jeho střelu kryl. Pak však nestačil na pokus Volfa, který trefil přesně mezi betony hostujícího gólmana – 4:5. Zbývalo 46 vteřin do závěrečné sirény. Domácí znovu vybojovali útočné pásmo a po dalším vyhraném buly pálil tentokrát Habart, ale nebyl úspěšný a hosté si pak již zbylý čas vítězství pohlídali.

Branky: Volf 2, Kabele, Habart – Kotlík 2, Turek 3

Střely: 34:39, Vyloučení: 3:5, Využití: 3:0, V oslabení: 0:0

Sestava HC ŠD Písek: Kukrál – Kozák, Drnec, Hronek, Bárta T., Procházka – Volf, Kabele, Habart – Mergl, Pelc, Kocourek

Obránce HC ŠD Jiří Hronek po utkání řekl: Zápasu by asi slušela remíza. Rozhodly naše chyby a špatná střelecká potence. Ale jsem rád, že jsme to ani za jasného stavu nevzdali a bojovali až do konce.

V dalším kole zajíždí HC ŠD do jihočeské metropole, kde se v sobotu od 13 hodin střetne s nováčkem Vltavou Deviants. Na první vzájemné utkání v Písku nedošlo, premiérový vzájemný souboj tak čeká oba týmy až nyní v Českých Budějovicích.

Autor: Václav Pelc

„Čas si vymysleli lidé, aby věděli, od kdy do kdy a co za to.“ Jan Werich