Starší žáci i přes zlepšený výkon podlehli Plzni

Lídr tabulky z Plzně se v Orange aréně prosadil až v poslední třetině, foto: Alice Hnyková

HC ŠD Písek – HBC Plzeň 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

V dalším kole MČR starších žáků skupiny Jih-Západ přivítal HC ŠD lídra z Plzně. Od úvodního buly bylo vidět, proč jsou hosté na prvním místě tabulky. Jeden útok za druhým se valil na domácí branku, kde ale domácí brankář Čapek předváděl velmi jisté zákroky, i obranná hra domácích byla o poznání lepší, než v minulých zápasech. Největší šanci HBC si vytvořil agilní kapitán Votípka, ale Čapek jeho střelu bravurně zlikvidoval.

Ve druhé části se obraz hry moc nezměnil a hosté stále dobývali domácí svatyni, ale i domácí tým, a to zejména první útok a dvojice Šimůnek – Muchl, hrozil z rychlých protiútoků. I tak se ale hra odehrávala především před domácí brankou, kde dobře organizovaná písecká obrana udržela i po druhé třetině čisté konto.

V posledním části Západočeši ještě vystupňovali tlak a snažili se vítězství strhnout na svoji stranu, a tím pádem se Švantláku otevíralo více prostoru k rychlým kontrům. Ve 28. minutě uvolnil Galla u mantinelu Votípku a ten střelu z mezikruží nedal domácímu brankaři šanci – 0:1. Minutu a půl před koncem zkusil Písek hru bez brankaře a nebylo daleko ke vstřelení gólu. Střelu Šimůnka bravurně zneškodnil Kojzar, který si poradil i s následnou šancí Muchla. Naplnilo se tak otřepané nedáš – dostaneš. 15 sekund před koncem uzavřel skóre Hýbl – 0:2.

Sestava HC ŠD: Čapek – Beličková H., Hnyk Š., Sýkora, Beličková K., Šimůnek, Diviš, Muchl, Daněk, Konopa, Fojtů, Horažďovský, Hnyk M.

Trenér HC ŠD Vít Čapek po utkání řekl: Dneska jsme sice prohráli, ale s hlavou nahoře. Plzeň byla po celý zápas lepší. Hraje moc dobře a těžko se pro nim prosazuje. My jsme spokojeni  jak jsme to odehráli v obraně. Měli jsme i nějaké šance, které by se měly proměnit, ale ono to přijde.

V sobotu 25. října se utká přípravka HC ŠD od 8:30 na Kladně (jako vítěz MČR) o Česko-Slovenský superpohár s mužstvem MŠK Špišská Bělá.

Autor: Vít Čapek

„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ Jan Werich