Přípravka získala po republikovém titulu i Superpohár

Přípravka HC ŠD vyhrála Československý superpohár 2014,
horní řada zleva: trenér Tomáš Bárta, Miroslav Brčák, Matěj Hnyk, Václav Nimburský, David Wimmer, trenér Vít Čapek,
stojící zleva: Šimon Hnyk, Tomáš Kocour, Jan Tomeš, Josef Lechnýř, Štěpán Maleček, Lukáš Polák, Marek Matašovský,
ležící: Ondřej Bauš

HC ŠD Písek – MŠK Spišská Belá 9:1 (2:1, 4:0, 3:0)

V sobotu 25. 10. se na Kladně v rámci Československého superpoháru sešli poprvé v historii tohoto klání i vítězové národních soutěží v kategorii přípravek. Za Slovensko MŠK Spišská Belá a mistr ČR HC ŠD Písek.

Od úvodní minuty se Švantlák zakousl do svého soupeře a hostující Pajer musel prokazovat své kvality zejména při šancích Brčáka a Matěje Hnyka. Na první branku se čekalo až na konec 8. Minuty, kdy se poprvé trefil Polák – 1:0. Český tým se ale z vedení dlouho neradoval. Po chybě v obraně srovnal skóre  Krupják – 1:1. Ještě do konce první třetiny se podařilo strhnout vedení na stranu „domácích“, když si střelu Wimmera do vlastní branky srazil Vaperčák – 2:1.

Obraz hry se příliš nezměnil ani v prostřední části. Hned v úvodu zvýšil Matěj Hnyk svoji první brankou v utkání na 3:1. Následně se trefili Tomeš a Brčák a bylo to 5:1. Když na konci třetiny po nádherné nahrávce Matašovského  přidal Polák svoji druhou branku, bylo to již 6:1.

Úvod poslední třetiny obstaral opět Matěj Hnyk – 7:1. Hosté se před Bauše dostávali spíše sporadicky, HC ŠD si naopak vytvářel mnoho šancí. Do konce zápasu ale využili písečtí již jenom dvě a to díky Tomešovi a Lechnýřovi, který uzavřel účet zápasu na 9:1. Následně mohla propuknout radost z vítězství. Ještě než předseda ČMHSb předal kapitánovi HC ŠD Hnykovi pohár za vítězství v Superpoháru, převzal z jeho rukou Štěpán Maleček cenu pro neužitečnějšího hráče utkání.

Sestava HC ŠD Písek: Bauš – Kocour, Hnyk Š., Maleček, Wimmer, Polák, Matašovský, Nimburský, Lechnýř, Tomeš, Brčák, Hnyk M.

Trenér HC ŠD Vít Čapek po utkání řekl: Je to další úspěch této party. Po zisku titulu na MČR získali i Superpohár. Velice si tohoto vítězství vážíme a kluci si to náležitě užili.

Autor: Vít Čapek

„Mějte dobrou náladu. Dobrá nálada vaše problémy sice nevyřeší, ale naštve tolik lidí kolem, že stojí za to si ji užít.“ Jan Werich