V boji o čelo tabulky byli lepší hosté

HC ŠD PÍSEK - HBC BETONOVA HOLUBOV 3 : 5 (0:1, 1:1, 2:3)

Šlágr kola byl na pořadu v neděli v rámci 6. kola oblastní ligy. Hosté z Betonovy se v Písku představili ve velmi dobrém světle a po zásluze si z Písku odvezli všechny tři body.
Hned ve 3. minutě prostřelil D. Gábu v brance ŠD hostující Mareš a "betonáři" vedli. V 7. minutě vytasil písecký gólman ze svého arsenálu parádní zákrok lapačkou při střele Heindla. Dvě dobré šance měli pak na druhé staně i domácí, jenže Dašek ukázal, jak velkou oporou pro Holubov je.

Po třech minutách druhé třetiny hosté znovu udeřili, střela Cízlara skončila nečekaně za zády. D. Gáby. Domácí dokázali odpovědět za čtyři minuty, V. Roth předvedl svou oblíbenou disciplínu a po výjezdu z kouta vymetl šibenici v brance výborného Daška.

Vyrovnání měl na hokejce ve 31. minutě O. Gába, kterému naservíroval míček Kubeš, ale nejproduktivnější hráč ŠD pouze našel lapačku hostujícího gólmana. Ve 35. minutě vrátil hostům dvoubrankové vedení Mareš. Odpověď domácích na sebe nenechala dlouho čekat, na modré napřáhl M. Gareis a Dašek na jeho přesilovkovou dělovku nezareagoval. Za další minutu se výsledek znovu měnil, nedůrazná domácí obrana nechala dorážet Papeže a bylo to 2:4. Jiskřičku naděje pro domácí vykřesal 5 minut před koncem Hromádka a bylo to znovu v početní výhodě. Domácí pak ve snaze vyrovnat odvolali D. Gábu z branky, ale ani power play, umocněná vyloučením hostujícího Hejny, vyrovnání nepřinesla. Naopak to byli hosté, kteří 25 vteřin před koncem střelou do prázdné branky, pečetili zasloužené vítězství, díky kterému Betonova vystřídala Švantlák na čele tabulky.

branky: V. Roth, M. Gareis (Habart), Hromádka (Habart, M. Všetečka) - Mareš 2 (Pokorný), Cízler (Papež), Papež (Hejna), Vacek

sestava ŠD: D. Gába - M. Gareis, Pelc, M. Všetečka, Bárta, Hronek, Sup, Kozák - Kabele, Habart, Hromádka - Vážný, Kubeš, O. Gába - V. Roth, J. Roth, Mergl

Ve čtvrtek 28. 10. sehrají Písečtí další zápas Českého poháru, od 13 hodin přivítají na svém hřišti účastníka národní ligy, mužstvo Tatranu Třemašná a všichni v Písku věří, že to nebude poslední zápas v pohárové soutěži.
V neděli ve 12 hodin se pak Švantlák představí v Českých Budějovicích, v 7. kole oblastní ligy se střetnou s nováčkem soutěže, Žraloky z Českého Krumlova.

„Láska vdaných žen je nejcennější na světě, manželé o tom ovšem nevědí.“ Oscar Wilde