Z domácích utkání vybojoval Švantlák 4 body

Proti Starsu oblékli hráči HC ŠD dnes již retro sadu zelených dresů,
zleva spodní řada: Ondřej Gába, Marek Habart, Martin Kukrál, Jiří Hronek,
zleva horní řada: Václav Pelc, Jakub Drnec, Tomáš Bárta, Jaroslav Marek, Marek Kabele

HC ŠD Písek​​ – Orel České Budějovice 8:1 (​​​5​:0, 1:0, 2:1)

Domácí tým měl v tabulce pouhé 3 body a dal si jasný cíl toto utkání bezpodmínečně vyhrát. Hráči Švantláku vlétli na svého soupeře a po 21 sekundách hry to bylo 1:0, když nahrávku Habarta přetavil v úvodní gól zápasu Kabele. Hosté nevěděli kam dřív skočit. Na 2:0 zvyšoval Vážný, který využil biliárovou nahrávku Marka. Pak si vzal na starost navyšování skóre zápasu opět Kabele a během 3 minut vstřelil 3 branky, na které mu nahrávali postupně Hora, Habart a Kozák.

Druhá třetina nabídla opět pouze hru na jednu branku, kterou domácí ostřelovali, jak se dalo, ale ne a ne se trefit. Zlomit se to podařilo až Habartovi, který jemně tečoval střelu Hronka – 6:0.

Třetí třetina se dohrávala už jen z povinnosti a nenabídla nic jiného než opět hru před hostujícím brankářem Rybníčkem, který se v tomto utkání opravdu nenudil. Domácí ale v útočné euforii zapomněli na Plojhara. Ten z jediné šance hostů v zápase skóroval, když si svou střelu ještě dorazil za bezmocného Kukrála – 6:1. Poté si připsal druhý gól v utkání Vážný, když uplatnil svůj důraz na brankovišti – 7:1. Skóre zápasu uzavřel Hora, jenž nekompromisně z úhlu napálil míček do šibenice – 8:1.

Branky a nahrávky HC ŠD: 1. Kabele (Habart), 8. Vážný (Marek), 11. Kabele (Hora, Habart), 13. Kabele (Kozák), 14. Kabele, 28. Habart (Hronek), 37. Vážný (Kocourek), 40. Hora

Střely: ​53:15, Vyloučení: 0:2, Využití: 0:0, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 27

Sestava HC ŠD Písek: Kukrál – Hronek, Kozák, Procházka, Marek, Drnec - Habart, Kabele, Hora – Kocourek, Vážný, Kolář – Pelc, Bíba

Trenér HC ŠD Marek Kabele po utkání řekl: Chtěli jsme 3 body a ty máme.

HC ŠD Písek – TJ Stars Suché Vrbné 5:6 sn (1:1, 1:0, 3:4)

Na tento zápas se domácí borci sešli vinou několika zranění pouze v 8 hráčích do pole, ale soupeř přicestoval taktéž se stejným počtem, a tak se dal předpokládat vyrovnaný souboj. Písečtí pro utkání zvolili retro dresy mající netradiční tmavě zelenou barvu. Po úvodním oťukávání se jako první prosadil v 7. minutě domácí Habart a poslal Švantlák do zaslouženého vedení – 1:0. Pak domácí nevyužili několik šancí a naopak hostující Řehout na konci první třetiny srovnal skóre zápasu – 1:1.

Do druhé části hry nastoupil domácí celek už pouze se sedmi hráči, když vinou zranění musel odstoupit Drnec. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, ale oba gólmani byli neomylní a prokazovali svoje kvality. Až ve 25. minutě posunul Švantlák do vedení opět skvěle hrající Habart – 2:1.

Třetí třetina přinesla neskutečné drama a dostala do varu všech 13 přihlížejících diváků. Nejprve využil nedůraz v obraně hostující Krotký a vyrovnal na 2:2. O dvě minuty později poslal hráče Starsu do vedení nechytatelnou ranou Unger – 2:3. Švantlák ale z přesilové hry srovnal skóre, když Gába  od modré čáry prostřelil Hlaváče – 3:3. Poté se naskytla možnost přesilové hry hostům a ty jí sehráli výborně, do prázdné branky zakončoval Osenský – 3:4. Švantlák ale nečekal s odpovědí dlouho a nahrávku Habarta protlačil do branky Gába – 4:4. Ve 43. minutě přesilová hra pro hosty a opět do prázdné branky zakončuje Osenský – 4:5. S domácím celkem to nevypadalo vůbec dobře. Při snaze vyrovnat zápas rozhodčí vyloučil Marka a hosté tak dostali šanci dohrát zápas v početní výhodě. Ale naštětí za HC ŠD hraje Habart, který využil zaváhání hostujícího obránce a při brejku přes celé hřiště byl v zakončení faulován. Rozhodčí neváhal ani vteřinu a zkřížil ruce nad hlavou. K trestnému střílení se postavil faulovaný Habart a skvěle provedeným blafákem vyrovnal na 5:5. Do konce zápasu však chyběla ještě minuta hry a hosté měli výhodu muže v poli. Písečtí hráči však toto oslabení zvládli a zápas tak skončil zaslouženou remízou. V nájezdech pak byl pouze jediným úspěšným střelcem hostující Osenský, a tak si Stars z Písku odvezl 2 body.

Branky a nahrávky HC ŠD: 7. Habart (Kabele, Pelc), 25. Habart (Gába), 35. Gába (Kabele), 40. Gába (Habart), 45. Habart

Střely: ​37:41, Vyloučení: 6:3, Využití: 2:2, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 13

Sestava HC ŠD Písek: Kukrál – Hronek, Marek, Bárta, Drnec – Habart, Kabele, Gába, Pelc

Trenér HC ŠD Marek Kabele po utkání řekl: Těžký zápas a zasloužená dělba bodů. Všichni kluci zaslouží velkou pochvalu.

V sobotu zajíždí HC ŠD do krajské metropole a od 11 hodin se pro změnu představí znovu proti Starsu Suché Vrbné.

Autor: Marek Kabele

„Žádný člověk není tak bohatý, aby mohl koupit svoji minulost.“ Oscar Wilde