Záloha přivezla 3 body po výhře nad Olešníkem

B tým si proti Olešníku připsal další vítězství, foto: archiv

HC Olešník – HC ŠD Písek B 3:5 (2:3, 0:0, 1:2)

V neděli 2. listopadu se na hřišti ve Zlivi, kde hraje svá domácí utkání Olešník, utkali dva sousedé z tabulky, takže se dal očekávat vyrovnaný zápas. Utkání začalo opatrně, obě mužstva se snažila neudělat chybu. Bohužel pro hosty na začátku třetí minuty domácí nastřelili střídajícího hráče, a tak se zrodila první přesilová hra. Domácí se usadili před hostujícím Fišerem, a když už to vypadalo, že se hostům podaří vyhodit, zachytil míček před červenou Mádl, ukázkově našel zabíhajícího Čiperu, který uklidil pohotově míček mezi Fišerovy betony – 1:0. Hosté se po obdržené brance ale dokázali rychle oklepat, když už po 14 vteřinách Máša napřáhl na modré a trefil Novákovu hůl tak šikovně, že míček doputoval za Mičana a Novákovi už jen stačilo zvednout ruce nad hlavu – 1:1. Ani domácím se ale kolena nepodlomila a ani ne za minutu už zvedali opět ruce nad hlavu a opět u toho byli Mátl s Čiperou – 2:1. Písečtí se tedy opět dali do dobývání Mičanovy svatyně a za minutu bylo opět vyrovnáno, když na střelu Vláška byl domácí gólman krátký – 2:2. Po tomto góle se hra urovnala, obě mužstva výborně bránila a svoje kvality ukazovali oba brankaři. A to až do desáté minuty, kdy se hostujícímu Vážnému podařilo na modré najít ryhlonožku Bečváře a ten nedal šanci ani obraně, následně ani Mičanovi – 2:3.

Druhá třetina se nesla plně v režii obou gólmanů. Hlavně domácí Mičan si velmi dobře postavil branku, protože to za ním jednu chvíli zvonilo jak ve zvonkohře, ale gól prostě nepadl.

Do poslední patnáctiminutovky nastoupili domácí s jasným cílem vyrovnat. To se jim podařilo hned ve druhé minutě při přesilové hře, kdy po nahrávce Ruprechta skóroval Dvořák – 3:3. Olešník se pak snažil strhnout vítězství na svou stranu, ale udeřilo na druhém konci hřiště. Kobižka vyhrál buly na Mášu, ten prodloužil na Zábranského, který vymetl pavučinu v Mičanově brance – 3:4. Domácí se ještě snažili o vyrovnání v přesilové hře, a pak i odvoláním brankáře, ale trefili se opět hosté. Vážný zachytil rozehrávku domácích, přehnal se přes celé hřiště a nabídl Kocourkovi pohodlné skórování do prázdné branky – 3:5.

Branky: Čipera 2, Dvořák – Novák (Máša), Vlášek, Bečvář (Vážný), Zábranský (Máša, Kobližka), Kocourek (Vážný)

Sestava HC ŠD: Fišer – Máša, Zábranský, Proházka, Bárta – Vážný, Kocourek, Kobližka, Kolář, Bíba, Novák, Bečvář, Vlášek

Tuto sobotu se představí písecká záloha v domácí Orange aréně, kde v pravé poledne vypukne tradičně hodně vyhecované derby proti blatenským Datlům, kteří vedou KHbL

Autor: Jindřich Bárta