Sedm statečných body ze Starsu nakonec nepřivezlo

Marek Habart se proti Starsu a gólmanu Hlaváčovi znovu dvakrát prosadil, na body pro HC ŠD to však tentokrát nestačilo, foto: archiv

TJ Stars Suché Vrbné – HC ŠD Písek 3:2 (1:2, 0:0, 2:0)

Po šesti dnech se oba soupeři střetli znovu. Písečtí měli ještě větší problémy se sestavou než obvykle, nakonec však dali dohromady alespoň 7 hráčů a gólmana Kukrála. Domácí Stars se mohl spolehnout na dvě kompletní formace. Utkání začala hodně z ostra. Na konci první minuty byl vyloučen hráč Starsu. Vhazování před domácím Hlaváčem vyhrál písecký Kabele čistě na Habarta a ten navázal na hattrick v posledním utkání a otevřel skóre – 0:1. O tři minuty později to byl znovu kanonýr Švantláku, který zužitkoval souhru svých spoluhráčů a poslal hosty do dvoubrankového vedení – 0:2. Marek Habart tak potvrdil, že se mu na Stars a gólmana Hlaváče velmi daří. Byla to jeho již pátá branka z letošních vzájemných soubojů. Domácí se dostali na dostřel po zmatku v obraně Švantláku a v 6. minutě snížil Mareš – 1:2. Oranžovo-černí ale zbytek úvodní třetiny odehráli zodpovědně a další radost Starsu nepřipustili.

Prostřední část sice branku nepřinesla, přesto se hrál zajímavý hokejbal. Hosté měli minutu a půl trvající přesilovou hru pěti proti třem, ale nesehráli ji dobře. Domácí se naopak začali častěji dostávat před píseckého brankáře Kukrála, ale ten držel svůj tým v jednobrankovém vedení.

Plán Švantláku do poslední třetiny na ubránění hubeného náskoku se začal hroutit po necelých pěti minutách, když Sumerauer vyrovnal – 2:2. O tři minuty později pak Unger otočil skóre na stranu Starsu – 3:2. Hostům již v poslední patnáctiminutovce docházeli síly, přesto stále nemohli být domácí hráči a gólman Hlaváč v klidu. Několikrát pálil Kabele, Habart byl blízko dalšího hattricku, především při šanci, kdy byl zezadu podražen domácím obráncem. V závěru zkusili písečtí hru v šesti hráčích v poli, ale ani jejich velká snaha nepřinesla kýžené vyrovnání a z Českých Budějovic tak nakonec odjížděli s prázdnou.

Branky a nahrávky: 6. Mareš (Čížek, Krotký), 35. Sumerauer (Krotký), 38. Unger (Krotký, Sumerauer) – 1. Habart (Kabele), 4. Habart (Soumar, Kozák)

Střely: 31:24, Vyloučení: 5:2, Využití: 0:1, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 19

Sestava HC ŠD Písek: Kukrál – Kozák, Hronek, Pelc – Kabele, Habart, Bárta, Soumar,

Obránce HC ŠD Martin Kozák po utkání řekl: Dnes by asi byla znovu spravedlivá remíza. Hrál se opět dobrý hokejbal. Měli by si všichni, co na to kašlou, sáhnout sami do svědomí, jestli nemůžou taky přijít a pomoct, když ví, v jaké situaci jsme. Nestačí o srdíčku jen mluvit, je potřeba to dokázat na hřišti.

V dalším kole přivítá HC ŠD tradičního rivala Betonovu Holubov. Utkání začíná v Orange aréně v neděli v 10 hodin. Betonova má letos také své problémy a nachází se na 5. místě tabulky.