Betonova si odvezla z Orange arény všechny tři body

Martin Kukrál pochytal 45 střel Betonovy, přesto dvakrát inkasoval a HC ŠD na body nedosáhl, před píseckým gólmanem obránce Tomáš Bárta,

HC ŠD Písek – HBC Betonova Holubov 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Tradiční bitva nejlepších jihočeských hokejbalových týmů posledních let měla tentokrát jednoznačný průběh. Domácí Švantlák, kterému chyběl ve střelecké pohodě hrající kanonýr Habart, měl k dispozici pouze dva klasické útočníky, Kabeleho s Bíbou, a tak se do předních řad museli posunout Kozák s Pelcem. Taktika HC ŠD byla tedy jasná – kvalitní defenziva se snahou o rychlé brejky. Nástup Betonovy však uzamkl domácí v jejich obraném pásmu a pouze díky Kukrálovi, který po celé utkání předváděl výborný výkon, se na první branku čekalo až do 7. minuty. Holubovský Ivančov od červené vystřelil, Kukrál jeho střelu, ale míček skončil přímo před Jílkem, který neměl problém skórovat – 0:1. Písečtí měli příležitost k vyrovnání v závěru úvodní třetiny, po vyhraném vhazování v útočné třetině, ale Kabele trefil pouze spoluhráče Pelce.

Od druhé části Betonova ubrala na pohybu, Švantlák naopak zlepšil přistupování k soupeřovým hráčům a moc příležitostí ke skórování tak nebylo ani na jedné straně. Prosadil se až ve 25. minutě Kaše po přihrávce Papeže – 0:2.

V poslední třetině již domácí, notně unavení, neměli síly na zvrat a jejich ojedinělé pokusy nenadělali Daškovi příliš problémů. Z chybějících sil pramenily vyloučení píseckých hráčů, která ale dokázali dobře ubránit.

Branky a nahrávky: 7. Jílek (Ivančov), 25. Kaše (Papež)

Střely: 17:47, Vyloučení: 5:0, Využití: 0:0, V oslabení: 0:0

Sestava HC ŠD Písek: Kukrál – Drnec, Hronek, Bárta T., Procházka – Kabele, Bíba, Kozák, Pelc

Trenér HC ŠD Marek Kabele po utkání řekl: Proti soupeři jako je Betonova nejde v takovém složení uspět. Byla vidět snaha a bojovnost, nikomu nemůžu nic vyčítat, ale Betonova zvítězila zaslouženě.

Příští neděli čeká HC ŠD poslední domácí utkání v roce 2014, od 10 hodin hostí dalšího rivala ze Zlivi.