Starší žáci deklasovali Pedagog a poprvé bodovali

Autor dvou branek Vít Šimůnek (v černém) bojuje s českobudějovickým Pavlem Chudomelem, foto: Alice Hnyková

SK Pedagog Č. B. – HC ŠD Písek 1:6 (0:3, 1:1, 0:2)

Starší žáci HC ŠD cestovali k dalšímu utkání s touhou poprvé bodovat v této sezoně, a to na hřiště svého odvěkého rivala SK Pedagog. Zápas začal z obou stran velmi opatrně. Až v 6. minutě se ocitl domácí Nechvátal tváří v tvář před Čapkem, ale ten si s jeho šancí bravurně poradil. V čase 8:53 začal svoje představení hostující Diviš – 0:1. Za dalších 59 sekund přidal druhý gól a o rovnou minutu později zkompletoval svůj hattrick – 0:3. Tím také uzavřel účet první části.

Hosté posíleni vedením i nadále určovali tempo hry a zejména první lajna si vytvářela hodně šancí. V čase 16:34 zvýšil na 0:4 agilní Šimůnek. Když byl vyloučen hostující Sýkora, ujala se velmi pěkná střela českobudějovického Nerudy – 1:4.

V úvodu poslední třetiny prošel přes celé hřiště Šimůnek a svým druhým golem upravil na 1:5. Hosté hru s přehledem kontrolovali a vytvořili si další šance, ale své umění předvedl také domácí gólman Stankay. Poslední slovo v zápase si vzali nováčkové v dresu hostí a připsali si své premiérové body, když perfektní nahrávku Fojty zametl do branky Daněk – 1:6.

Branky HC ŠD: Diviš 3, Šimůnek 2, Daněk

Sestava HC ŠD Písek: Čapek – Sýkora, Hnyk Š., Šimůnek, Beličková H., Hnyk M., Diviš, Muchl, Fojtů, Konopa, Daněk

Trenér HC ŠD Tomáš Bárta po utkání řekl: Jsme rádi, že se nám konečně povedlo uhrát body. Několik zápasů jsme odehráli dobře, ale až dnes jsme za svůj výkon byli po zásluze odměněni.

Autor: Vít Čapek

„Mít rád lidi a milovat lidi to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí.“ Jan Werich