HC ŠD ztratil slibný náskok, nakonec uspěl v nájezdech

Ondřej Gába (č. 10) a Marek Habart se postarali o čtyři z pěti branek Švantláku,
foto: Václav Kozma, Písecké postřehy

HC ŠD Písek – HBC Zliv 5:4 sn (1:0, 2:3, 1:1 – 1:0)

Nedělní dopolední hokejbalová bitva v Orange aréně nabídla divákům vzrušující podívanou se šťastným koncem pro domácí tým. Do zápasu aktivněji vstoupili hráči Písku, ale dlouho se jim nedařilo překonat hostujícího gólmana Veselého. Až ve 14. minutě se po vyhraném vhazování prosadil Gába, který střelou švihem neomylně zavěsil – 1:0.

Z druhé třetiny bylo odehráno pouze 28 vteřin, když na modré čáře napřáhl Kozák a jeho obávaný projektil prosvištěl až za záda Veselého – 2:0. Domácí se dostali dokonce do tříbrankového vedení, když v přesilové hře střelu Hronka doklepl do branky Gába – 3:0. Tento stav zápasu ale nevydržel dlouho. Hostům se podařilo snížit po krásné individuální akci Hájka – 3:1. Další snížení stavu se konalo ve 28. Minutě, když Čipera střelou přes obránce překonal Kukrála – 3:2. O minutu později přišla znovu nedůslednost hráčů Písku v obranném pásmu a Čipera vyrovnává na 3:3.

Třetí část hry začala opatrně. Oba celky se spíše soustředily na obranu než na útok. Ve 36. minutě se k míčku po vhazování v útočném pásmu hostů dostal Masař a střelou z mezikruží poslal svůj tým dokonce do vedení – 3:4. Opaření hráči Švantláku pak mohli děkovat Kukrálovi v brance, že se skóre zápasu neměnilo znovu. Blížil se konec zápasu a domácí celek chtěl vrhnout všechny síly do honby za vyrovnáním, ale plány mu zkřížil kapitán Kozák, který v čase 42:24 neudržel nervy a putoval za napadení na trestnou lavici. Oslabení hráli hosté na jistotu a nikam se moc nehnali, spíše se snažili pouze kontrolovat míček. Do konce zápasu zbývala necelá minuta, když se po chybě hostujících hráčů dostali do přečíslení dva na jednoho Kabele s Habartem a doslova dotlačili míček až za záda Veselého. Hosté zkoušeli proti vyrovnávací brance protestovat, ale dobře postavený rozhodčí jednoznačně ukázal do branky a bylo vyrovnáno – 4:4.

Rozhodnout tedy musela až trestná střílení. Se všemi pokusy hostů si poradil Kukrál, o bod navíc pro Písek se postaral Habart.

Branky a nahrávky HC ŠD: 14. Gába (Kabele), 16. Kozák (Vážný, Gába), 23. Gába (Hronek, Kabele), 45. Habart (Kabele, Kozák), rozhodující nájezd Habart

Střely: 22:25, Vyloučení: 3:3, Využití: 1:0, V oslabení: 1:0, Počet diváků: 19

Sestava HC ŠD Písek: Kukrál – Drnec, Hronek, Kozák, Procházka, Vážný – Gába, Kabele, Habart – Kropík, Volf, Bíba

Trenér HC ŠD Marek Kabele po utkání řekl: Dobře rozehraný zápas jsme skoro ztratili, to se nemůže stávat. Děláme moc chyb v našem obraném pásmu, nepřistupujeme k hráčům, a když ano, tak jsme nedůslední. Dnes zachytal opět dobře Kukrál, nebýt jeho, nemáme ani bod.

V neděli zajíždí HC ŠD k poslednímu soutěžnímu utkání v letošním roce do Pluhova Žďáru, kde se představí od 10 hodin.

Autor: Marek Kabele

„Kdyby se mužům dostávalo manželek, jakých si zasluhují, měli by zatraceně těžký život.“ Oscar Wilde