Starší žáci podruhé za sebou nadělili soupeři 6 branek

Matyáš Fojtů (v bílém) vstřelil proti Olympu svůj první gól v dresu HC ŠD, foto: Alice Hnyková

HC ŠD Písek – TJ HBC Olymp J. Hradec 6:0 (2:0, 3:0, 1:0)

Starší žáci HC ŠD nastoupili k dalšímu utkání na domácí půdě posíleni poslední výhrou na hřišti SK Pedagog. Hned od úvodní buly se domácí zakousli do soupeře. Na první gól si ale museli počkat až do 7. Minuty, kdy po nahrávce Matěje Hnyka otevřel skóre Diviš – 1:0. Na konci třetiny zvýšil skóre druhý Hnyk, tentokrát Šimon – 2:0.

Také druhá část se odehrávala především před brankou hostujícího Semotána. Zejména druhá lajna domácích předváděla krásnou kombinační hru a vytvářela si mnoho brankových příležitostí. V 15. minutě se dočkala zasloužené odměny. Po pěkném uvolnění a nahrávce Konopy vstřelil svůj první gól v dresu Švantláku Fojtů – 3:0. V 17. minutě skóroval v poslední době s chutí hrající Šimůnek – 4:0. Poslední slovo si v prostřední části vzal ještě Sýkora, který zvýšil již na 5:0.

Ani v závěrečné třetině se obraz hry příliš nezměnil a domácí téměř nepouštěli hosty do šancí. Za zmínku stojí pouze nebezpečná střela kapitána hostí Pavlíka, se kterou si domácí brankář poradil. Mladíci v dresu HC ŠD se nadále snažili navýšit skóre, ale buď jim stál v brance výborný Semotán, nebo jejich nepřesná muška. Mnoho příležitostí tak zůstalo nevyužito. Ujala se až ta ve 33. minutě, kdy po nahrávce Konopy a Šimona Hnyka uzavřel účet utkání Daněk – 6:0.

Branky HC ŠD: Diviš, Daněk, Šimůnek, Fojtů, Sýkora, Hnyk Š.

Sestava HC ŠD: Čapek – Beličková H., Sýkora, Hnyk Š., Beličková K., Šimůnek, Hnyk M., Diviš, Muchl, Fojtů, Konopa, Daněk

Trenér HC ŠD Vít Čapek po utkání řekl: Dnes jsme hráli s velkou chutí a touhou po vítězství. Zejména druhá lajna předváděla pro mě až neskutečné věci. Chybělo tomu jen více gólů. Pokud budeme podávat takové výkony, nemám strach o výsledky.