Švantlák dvakrát vyrovnal, o body ale nakonec přišel

Tak jako v průběhu celého podzimu, také proti "pivním hvězdám" fungovala
spolupráce Kabele - Habart,

SK Beer Stars Pluhův Žďár – HC ŠD Písek 7:6 (1:0, 3:3, 3:3)

Posledním utkáním podzimní části nejvyšší jihočeské hokejbalové soutěže vyvrcholil zmar píseckého Švantláku. Do nejvzdálenější destinace, Pluhova Žďáru, cestoval tým od Otavy v nejmenším možném počtu hráčů – gólman a jeho šest kolegů v poli. Poslední výjezd roku by se dal po více stránkách jako cestování v čase. Asi ona vzdálenost, nastávající arktické podmínky či prostředí vísky kousek od Jindřichova Hradce zapříčinily, že v úvodní patnáctiminutovce to vypadalo, jako kdyby domácí tým byl na hrací ploše osamocen. Nejzajímavější situací byla ve 12. minutě branka Málka, který z dorážky otevřel skóre – 1:0.

Ani v prostřední části to nevypadalo, že se obraz hry nějak změní. V 17. minutě zvýšil vedení domácích Vratislav Ondřej – 2:0. O čtyři minuty se znovu prosadil Málek – 3:0. Teprve pak se zvedli i hosté a začala branková přestřelka a další skvělé představení Marka Habarta. Ten se ve 28. minutě trefil dvakrát v rozmezí 12 vteřin a rázem to bylo o jedinou branku. Na začátku 30. minuty se ale prosadil znovu Pluhův Žďár, konkrétně Jann – 4:2. Habart ale znovu po spolupráci s Kabelem stihl ještě do přestávky dokončit svůj hattrick – 4:3.

Také ve třetí třetině pokračovaly brankové hody. Domácí znovu šli do tříbrankového vedení díky dvě gólům v rozmezí 40 vteřin, které zaznamenali Málek a Jann – 6:3. V polovině poslední třetiny si vzal znovu slovo Marek Habart, jenž využil čistě vyhrané Kabeleho vhazování – 6:4. O minutu a půl později se prosadil Kropík – 6:5. A za dalších padesát sekund bylo podruhé vyrovnáno, tentokrát přesně mířil Kabele – 6:6. Oba týmy ale pokračovaly v útočných manévrech, ovšem již bez gólového efektu. Když to již vypadalo na dělbu bodů, přišly poslední vteřiny řádné hrací doby. Domácí Ondřej dostal míček za Kukrále, ovšem při absenci světelné tabule a sirény zůstalo rozhodování o platnosti branky na domácí mládeži, což nakonec rozhodlo o vítězné brance utkání – 7:6.

Branky a nahrávky: 12. Málek (Paščenko, Jann), 17. Ondřej V. (Paščenko, Petržílka), 24. Málek (Peroutka, Petržílka), 30. Jann (Paščenko), 32. Málek (Ondřej V., Paščenko), 33. Jann (Málek), 45. Ondřej R. (Petržílka) – 28. Habart (Kabele), 28. Habart (Hronek), 30. Habart (Kabele), 37. Habart (Kabele), 38. Kropík (Kabele), 39. Kabele (Kropík, Hronek)

Střely: 30:24, Vyloučení: 5:2, Využití: 0:1, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 11

Sestava HC ŠD Písek: Kukrál – Soumar, Hronek, Pelc – Kabele, Habart, Kropík