Bratři Hnykové nasměrovali starší žáky k další výhře

Vít Šimůnek uzavřel třetím gólem střeleckou listinu proti Stříbru, foto: Alice Hnyková

HC ŠD Písek – HC Buldoci Stříbro 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

V posledním letošním domácím zápase přivítal HC ŠD soupeře ze Stříbra, momentálně třetí tým tabulky. Domácí nastoupili s touhou potvrdit své poslední výsledky a v zápase bodovat, ale hned ve 20. vteřině si naběhl za obranu domácích Bárta, ale jen jeho zbrklost nevedla k brance. To také byla nadlouho jediná možnost hostí. Písečtí si od tohoto okamžiku již důsledně plnily své obrané povinnosti a pomalu přebírali otěže utkání. Zejména agilní Šimůnek zle zatápěl Buldokům. V 7. minutě se po jeho nahrávce řítil sám na Bubeníčka Muchl, ale ani na dvakrát míček do branky neprotlačil. Až v pořadí třetí dorážku uklidil do branky Matěj Hnyk – 1:0. Obraz hry se do konce třetiny nezměnil, domácí nadále atakovali branku soupeře.

Na začátku prostřední části si Švantlák vytvořil tlak a druhý gól na sebe nenechal dlouho čekat. V 15- minutě byli domácí odměněny za svoji snahu, když po výborné přihrávce Konopy vstřelil další branku znovu Hnyk, tentokrát Šimon – 2:0. Po tomto gólu si vybral Písek slabší chvilku, zřejmě z uspokojení vedení přenechali písečtí iniciativu hostím. Ti si začali vytvářet šance, za zmínku stojí příležitost Bárty a Šůchy, ale pozorný Čapek byl vždy na místě. Po dvou třetinách tak byl stav 2:0.

V posledním dějství  uplynulo pouze 39 vteřin, Diviš vyhrál buly na Šimůnka a jeho bomba se zastavila až v síti – 3:0. Domácí tento gól definitivně uklidnil a zbytek třetiny odehráli pozorně a svoje vítězství si pohlídali.

Branky HC ŠD: Šimon Hnyk, Matěj Hnyk, Šimůnek

Sestava HC ŠD Písek: Čapek – Beličková H., Šimůnek, Hnyk Š., Sýkora, Hnyk M., Diviš, Muchl, Fojtů, Konopa, Daněk

Trenér HC ŠD Vít Čapek po utkání řekl: Měli jsme z tohoto zápasu celkem obavy. Stříbro je těžký soupeř a my chtěli znovu bodovat, abychom se dotáhli na čelo tabulky. To se nám po dobrém výkonu povedlo. Odehráli jsme dobrý zápas a navázali jsme na předešlé dobré výkony. Příští sobotu hrajeme poslední kolo v J. Hradci, kde chceme potvrdit svoji formu.

Autor: Vít Čapek

„Nejkrásnější ze všech tajemství je být géniem a vědět to jen sám.“ Mark Twain