Švantlák vypráskal dosud neporažený Pedagog

Skvělý kolektivní výkon a prudktivita dua Habart - Kabele přinesly HC ŠD 3 body proti Pedagogu,
na fotce zleva: Kabele, Duchoň (č. 23), Drnec, Habart,

HC ŠD Písek – SK Pedagog Č. B. 5:0 (3:0, 1:0, 1:0)

V prvním mistrovském utkání v roce 2015 nečekal na písecký HC ŠD snadný soupeř. Do Orange arény přijel vedoucí Pedagog, který podzimní část zvládl suverénně a byl na vedoucí příčce 2. NHbL bez jediné porážky. Domácím se podzim nevydařil, a tak byli jasným favoritem českobudějovičtí. Oba týmy nastoupili na dvě kompletní pětky. Ráz utkání dala hned první minuta. První útok domácích, kde tradiční duo Kabele – Habart doplnil mladíček Duchoň, se usadil v útočném pásmu a použil tradiční zbraň. Poprvé sice vyhrané buly od Kabeleho ještě gólovou radost, ale druhá střela se kanonýru Habartovi již povedla – 1:0. Hosté byli rychlou brankou zaskočeni a trvalo jim několik minut, než se dostali před Kukrála v domácí brance. V 10. minutě se znovu ujala souhra Kabele – Habart a nejlepší střelec soutěže přidal svoji jubilejní 20. branku – 2:0. Aby toho nebylo pro českobudějovické málo, o tři minuty inkasovali potřetí. Při přesilové hře si útočníci Švantláku role prohodili a úspěšným střelcem byl Kabele – 3:0.

Pedagog po úvodní třetině vystřídal gólmany. Ale Davídek začal stejně jako jeho odstoupivší kolega Bílý. Půl minuty po začátku prostřední části nestačil na atak koho jiného, než Habarta, který tak mohl slavit hattrick – 4:0. Domácí pak nabídli soupeřům šanci na návrat do utkání, když začali být vylučovaní. Ale ani to zeleno-bílým nepomohlo a Kukrála příliš neohrozili. Vrcholem jejich zmaru bylo neproměněné trestné střílení ve 26. minutě.

Poslední patnáctiminutovka ukázala především psychickou nevyrovnanost hráčů Pedagogu, kteří nedokázali sportovně přijmout porážku. Nejprve se předvedl jako smyslů zbavený Hejl, následně neudržel nervy ani starší z bratrů Bártových. Početní výhodu tak mohl zužitkovat Kabele, kterého našel mezi kruhy Habart – 5:0. Švantlák chtěl dotáhnout utkání do konce bez obdržené branky, což se mu také povedlo. Závěr utkání pak zpestřila i boxerská vložka, když si to s bratry Bártovými rozdali písečtí Všetečka s Pelcem. Také v této disciplíně měli černo-oranžoví navrch. Hosté si tak svoji zlost vybili alespoň na dveřích šaten.

Branky a nahrávky: 1. Habart (Kabele), 10. Habart (Kabele), 13. Kabele (Duchoň, Habart), 16. Habart (Kabele, Duchoň), 38. Kabele (Habart)

Střely: 43:27, Vyloučení: 12:14, Využití: 2:0, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 17

Sestava HC ŠD Písek: Kukrál – Drnec, Hronek, Marek, Všetečka, Pelc – Duchoň, Kabele, Habart – Mergl, Kott, Rychlík

Trenér HC ŠD Marek Kabele po utkání řekl: Dnes jsme sehráli dobrý zápas. Měli jsme ho po celou dobu pod kontrolou. Není umění jen vyhrávat a povyšovat se, ale je umění prohru přijmout se ctí. Kluci z Pedagogu se mají ještě hodně co učit.

Další utkání sehraje HC ŠD opět v domácí aréně, kde příští neděli od 11 přivítá Pluhův Žďár, kterému mají písečtí co oplácet za divokou přestřelku v posledním podzimním kole.

„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ Jan Werich