Švantlák vyhrál v Táboře a završil zlatý hattrick!

1.finále:

HC ŠD Písek 7:4 SK Tábor  (5:1,0:1,2:2)

První finálový duel přilákal do hokejbalové arény v Písku na 250 diváků, ti nejprve zatleskali starostovi Písku Ondřeji Veselému, který přišel vhodit úvodní buly. V domácí sestavě chyběl zraněný Rod, kterého nahradil Jakub Kovář. Písečtí v šatně odložili respekt ze zkušeného gólmana Straky a hned od začátku ho zasypali sprškou střel. A když v čase 6:57 svítilo na tabuly skóre 3:0, vzal si hostující trenér Pátek oddychový čas. První branku vstřelil bronzový medailista z hokejového šampionátu Jakub Kovář, na jeho přesnou střelu zápěstím Straka nereagoval. V čase 6:48 se poprvé v zápase prosadil David Všetečka a načal tak tím svoje střelecké galapředstavení. Za 9 vteřin to bylo 3.0, po nádherné spolupráci celé první lajny zakončoval svým tipyckým způsobem Hromádka. Hosté se před domácího gólmana dostali poprvé až v 8. minutě a Portl snížil na rozdíl dvou gólů. Písečtí ale s odpovědí neotáleli a 12 vteřin po Portlově snížení opět skórovali. Z ostrého úhlu se prosadil znovu David Všetečka. Třetinu snů završil v 15. minutě Přibyl, který od modré vymetl šibenici hostující svatyně. Přestávkový program pak zpestřilo vystoupení píseckých mažoretek a divácká střelecká soutěž.
  Druhá třetina patřila hráčům od Jordánu. Zbytečné fauly domácích borců dostávaly soupeře do zápasu a v čase 23:56 snížil táborský Tomáš Gartner na 5:2. Hosté pak měli dvě další příležitosti při dvou za sebou jdoucích, dvojnásobných přesilovkách, ale David Gába byl pozorný. I před poslední třetinou se na hřišti objevily půvabné slečny a v oranžovočerných kostýmech roztleskaly přítomné diváky.
Vstup do třetí třetiny vyšel znovu lépe hostujícímu SK, po závaru v obranné třetině domácích snížili Menzlem na 5:3 a s oddechovým časem přispěchal i trenér Čapek. Ve 36. minutě to bylo ale už 6:3, když v početní výhodě završil svůj hattrick domácí David Všetečka, kterému míček naservíroval jeho dvorní nahrávač Kovář. Jenže hosté nesložili zbraně a za 11 vteřin lovil D. Gába míček z branky počtvrté, když odražený balonek od zadního mantinelu doklepl za jeho záda Portl a hosté se pomalu nadychovali k závěrečnému náporu. Ten ale razantně utnul David Všetečka. Svým čtvrtým gólem v zápase dal tak výsledku konečnou podobu a finálová série se tak stěhovala do Tábora.

branky: D. Všetečka 4 (Kovář 4, M. Všetečka, Kubeš), Kovář (D. Všetečka), Hromádka (Kabele, Habart), Přibyl (J. Roth, M. Všetečka) - Portl 2 (Zayml, Menzel), T. Gartner, Menzel (T. Gartner) vyloučení 7:6, navíc host. Drda 10 OT + OK, využití 1:1 sestava ŠD: D.Gába - M. Gareis, Bárta, Přibyl, M. Všetečka, Vážný, Kozák, Pelc, Sup, Marek - Kabele, Hromádka, Habart - Sýbek, O. Gába, J. Roth - Kovář, D. Všetečka, Kubeš - Volf, V. Roth, Mergl

trenér Čapek po 1. finále řekl: ,,Vlétli jsme do zápasu neuvěřitelně, byla to naše nejlepší třetina v sezóně. Pak jsme malinko polevili a zbytečně faulovali, ale v brance nás držel D. Gába. V Táboře to bude těžké, na malém hřišti oni umí a jejich přesilovky tam jsou smrtící, musíme hrát bez faulů. "

2. finále:

SK Tábor 1:3 HC ŠD Písek   (0:2,0:1,0:1)

Druhý finálový zápas se v Táboře hrál za úmorného vedra. Trenér Písku Vít Čapek musel udělat v sestavě jedinou změnu. Davida Gábu, který odcestoval na reprezentační soustředění, v brance nahradil Karel Buček a byl hrdinou oranžovočerné družiny.
Hosté, stejně jako o den dříve nastoupili do zápasu ve starých, oranžových dresech. Hráči Tábora, kteří si nepřipouštěli, že by se série nestěhovala zpět na rozhodující zápas do Písku, se do Švantláku zakousli hned od úvodního vhazování a gólman Buček měl po pěti minutách sedm ostrých zákroků. Jako první ale s ukazatelem skóre pohnuli hosté, v čase 10:32 otevřel účet zápasu, stejně jako v sobotu, Jakub Kovář. Druhou smrtící ránu pak za půl minuty zasadil Milan Hromádka, pro kterého míček v koutě vybojoval Marek "Kličko" Habart.
Druhá patnáctiminutovka byla v režii domácího týmu. Snížit domácí mohli po Zaymlově střele, která ale pouze orazítkovala břevno hostující branky.V čase 20:59 se už Zayml prosadit dokázal,od modré vystřelil domácí Portl, gólman Buček vyrazil míček právě před osamoceného Zaymla a bylo to 2:1.
Poslední třetina byla obrovskou bitvou, ve které hrál hlavní roli písecký brankář Buček. Ve 32. minutě si poradil se šancí Portla a po tom si na něm vylámal zuby i nebezpečný Hrouda. Hosté mohli jít do dvoubrankového vedení ve 38. minutě, ale David Všetečka a po něm i Kubeš Straku v brance SK překonat nedokázali. Tři minuty před koncem zatrnulo všem přítomným divákům,to když písecký Habart obětavě padl do střely a hokejka domácího útočníka mu přerazila nos. Píšťalka obou rozhodčí zůstala nepochopitelně němá. V čase 44:12 si hokejky se šavlemi spletli domácí Koktan a hostující Přibyl a oba putovali na trestnou lavici. Trenér Tábora Pátek pak ve snaze o vyrovnání odvolal gólmana Straku. Jenže na polovině hřiště vypíchl míček táborským obráncům David Všetečka a pro Kováře už nebyl problém dostal balonek do prázdné branky.
Hokejbalisté Švantláku tak pak potřetí za sebou mohli převzít pohár pro vítěze OHbL. Po slavnostním ceremoniálu a předání medailí, které narušovali opilí táborští fanoušci se oslavy přesunuly od Jordánu k zlatonosné Otavě.

branky: Zayml (Portl, Hrouda)- Kovář 2 (D. Všetečka 2), Hromádka (Habart, M. Gareis) vyloučení 6:5, navíc domácí Burda 10 OT, 150 diváků

sestava ŠD: Buček(2) (Kukrál (31) ) - M. Gareis (25), Bárta (28), Přibyl (70), M. Všetečka (35), Kozák (33), Vážný (5), Pelc (20), Marek (67), Sup (24) - Habart (71), Hromádka (46), Kabele (19) - Sýbek (15), O. Gába (10), J. Roth (50) - Kovář (21), D. Všetečka (41), Kubeš (11) - V. Roth (30), Volf (14), Mergl (75)

trenér Vít Čapek po utkání řekl: ,,Po roce se v Písku sešla opět výborná parta a už během základní části jsme hráli výbornej hokejbal. Za to, že jsme dokázali vyhrát potřetí za sebou a jako jediní v historii jihočeského hokejbalu, za to před hráči smekám. V play-off náš výkon vždy graduje a letos se to opět potvrdilo. Obrovské poděkování patří i našim oranžovým fanouškům, v Táboře nám vytvořili doslova domácí prostředí."

„Žití, to je největší umění na světě, neboť většina lidí pouze existuje.“ Oscar Wilde