Starší žáci zvítězili i ve druhém jarním utkání

Starší žáci HC ŠD mají po dvou jarních utkání 6 bodů se skóre 6:1

HC ŠD Písek – SK Suchdol n. Lužnicí 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Do Písku tentokrát přicestoval druhý tým tabulky – SK Suchdol, kterému měli domácí co oplácet, když na podzim prohráli na jeho hřišti 0:8. Písečtí se od úvodní buly začali tlačit před branku hostí, ale zde naráželi na dobře zformovanou obranu, kterou skvěle po celé utkání řídil mladík Laurinc. V 6. minutě strčil nohu do střely Šuhaje jeden z obránců hostí. Na jeho teč již brankářka Jiráčková nestačila zareagovat a domácí vedli 1:0. Po obdrženém gólu ožili i hosté, ale svoje šance nevyužili ani Sládek ani Křivánek. Když už se zdálo, že se do konce třetiny nic nestane, zakombinoval Muchl se Šimůnkem a druhý jmenovaný zvýšil na 2:0.

Prostřední část začala až drtivým náporem hostí. Ti si vytvářeli jednu šanci za šancí a jen díky výbornému výkonu domácího brankaře zůstaly nevyužity. Domácí trenéři si museli vzít time out, aby své mužstvo uklidnili, ale ani to příliš nepomohlo. Suchdolští nadále byli lepší ve všech činnostech a při střele Laurince zachránila Švantlák nastřelená tyč. Od poloviny třetiny se Písek začal dostávat z tlaku a občas ohrozil branku hostí. V 19. minutě při rychlém brejku Novotný nahrál Šuhajovi, který nekompromisně prostřelil Jiráčkovou – 3:0.

V poslední části se tým Švantláku zaměřil na pozornou obranu s rychlými protiútoky. Za zmínku stojí šance Měchury a Muchla. Také hosté si vytvořili nějaké šance, ale již naráželi na dobře zformovanou obranu a pozorného brankáře Čapka.

Branky HC ŠD: Šuhaj 2, Šimůnek

Sestava HC ŠD Písek: Čapek – Beličková, Šimůnek, Hnyk Š., Sýkora – Muchl, Konopa, Hnyk M., Měchura, Šuhaj, Novotný, Daněk, Brčák, Fojtů, Votruba, Havránek

Trenér HC ŠD Tomáš Bárta po utkání řekl: Čekal nás těžký zápas a průběh to potvrdil. Odehráli jsme pěknou první třetinu, ale ve druhé jsme byli až neskutečně pasivní a pod obrovským tlakem. Díky štěstí a Víťovi v brance jsme neinkasovali. Za vítězství jsme hrozně rádi.

Fotogalerie z utkání: Facebook

„Bůh stvořil člověka, ale nedal si to patentovat, a tak to teď po něm může dělat kdejakej blbec.“ Jan Werich