Švantlák oplatil doma Pivním hvězdám stejnou mincí

Milan Hromádka znovu oblékl dres HC ŠD a byl hlavním strůjcem výhry nad Beer Stars,
vstřelil 2 góly a na další 4 přihrál,

HC ŠD Písek – SK Beer Stars Pluhův Žďár 7:6 (1:1, 2:2, 4:3)

Také na druhé jarní utkání nemuseli hokejbalisté Švantlova Dvora nikam cestovat, tentokrát ve své Orange aréně přivítali Pluhův Žďár. První vzájemné utkání nabídlo na konci listopadu dramatickou přestřelku, kterou rozhodli Pivní hvězdy až v poslední vteřině utkání. Písečtí chtěli soupeři porážku na domácí půdě oplatit. Po dlouhé době se dal opět dohromady legendární útok Hromádka – Kabele – Habart a především navrátilec Milan Hromádka si vzal hlavní slovo. V 7. minutě po asistenci nejproduktivnějšího hráče Švantláku Habarta otevřel skóre utkání – 1:0. Hosté srovnali krok v 11. minutě zásluhou Peroutky – 1:1.

V prostřední části se čekalo na gól do začátku 23. minuty, kdy hosté využili přesilovku po té, co Čadek našel křižným pasem Málka a ten z první zakončil – 1:2. Uplynulo přesně 11 sekund a bylo znovu vyrovnáno, postaral se o to svým prvním letošním gólem po nahrávce Hromádky Všetečka – 2:2. O více než minutu později se ke slovu opět dostal Hromádka a poslal domácí do vedení – 3:2. Na konci 26. minuty uzavřel účet druhé třetiny žďárský Málek – 3:3.

Brankové hody vyvrcholily v závěrečné patnáctiminutovce. Načal je 21 vteřin po jejím začátku Kabele, který se tak dlouho rozmýšlel, komu ze spoluhráčů přihraje, až to vzal na sebe a neomylně poslal míček za Dvořákova záda – 4:3. Uběhla přesně půl minuta a stav byl opět remízový, postaral se o to dokonáním hattricku Málek – 4:4. Ve 34. minutě šli do vedení opět písečtí, když se mezi střelce zapsal po asistenci Hromádky Jiří Mergl – 5:4. O minutu později si ale vzali slovo opět hosté a Jann srovnal – 5:5. O další dvě minuty se skóre překlopilo na stranu Pivních hvězd, když zásluhou Šrámka využili podruhé v utkání přesilovou hru – 5:6. Pomalu se blížil závěr utkání, které pro domácí nevypadalo dobře, tak se ke slovu přihlásil nejlepší střelec soutěže Habart. Ve 42. minutě po spolupráci se Všetečkou vyrovnal na 6:6. A v poslední minutě řádné hrací doby, konkrétně v čase 44:13, přidal svůj druhý gól v utkání a završil tak vítězný obrat HC ŠD – 7:6. Utkání tak skončilo stejným skóre jako první vzájemný souboj, znovu se radovali z vítězství domácí. Gólman Švantláku Martin Kukrál v průběhu zápasu bojoval především se svým zdravotním stavem, ale i tak znovu pomohl svému týmu několika skvělými zákroky.

Branky a nahrávky: 7. Hromádka (Habart), 23. Všetečka (Hromádka), 24. Hromádka (Habart, Všetečka), 31. Kabele (Hromádka), 34. Mergl (Hromádka), 42. Habart (Všetečka), 45. Habart (Hromádka, Kropík) – 11. Peroutka (Málek, Janák), 23. Málek (Čadek), 26. Málek (Janák), 31. Málek, 35. Jann (Ondřej), 37. Šrámek

Střely: 38:45, Vyloučení: 8:3, Využití: 0:2, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 28

Sestava HC ŠD Písek: Kukrál – Drnec, Hronek, Marek, Všetečka, Kozák, Pelc – Hromádka, Kabele, Habart – Mergl, Kott, Kropík

Obránce HC ŠD Jiří Hronek po utkání řekl: Bylo to zase, stejně jako na podzim u nich, divoké utkání, ale naštěstí jsme to zvládli. Kukrál i přes špatný zdravotní stav nám hodně pomohl a návrat Hromádky byl jako z amerického filmu.

V sobotu cestuje HC ŠD do jihočeské metropole, kde jej přivítá poslední tým tabulky Falcon. Utkání začíná na hřišti Pedagogu v 10 hodin.