HC ŠD potvrdil proti poslednímu Falconu roli favorita

Miroslav Rychlík (v černém) se pomalu začíná prosazovat v týmu mužů,
proti Falconu otevřel skóre utkání, foto: archiv

HBC Falcon Č. B. – HC ŠD Písek 1:5 (0:0, 0:3, 1:2)

K prvnímu jarnímu utkání na hřišti soupeře zavítal písecký Švantlův Dvůr do Českých Budějovic, kde jej hostil poslední tým 2. NHbL Falcon. Jasným favoritem zápasu byli hosté, ale domácí dokázali celou první třetinu držet se soupeřem krok i díky klimatickým podmínkám.

První střelecký úspěch tak přinesla až druhá třetina, konkrétně 20. minuta, kdy po přihrávce matadora Vážného otevřel skóre jeden z píseckých mladíčků Rychlík – 0:1. O pět minut později se hostům podařil rychlý kontr, Habart přesně našel Hromádku, pro kterého již nebyl problém překonat domácího Hrbáčka – 0:2. Úspěšnou prostřední část pak završil ve 27. minutě hrající trenér Kabele, kterému asistoval opět Vážný – 0:3.

Také ve třetí patnáctiminutovce hosté útočili na branku Falconu, ale výborně chytající domácí brankář Hrbáček zastavoval většinu akcí. Nejčastěji mu tváří v tvář stanul kanonýr Švantláku Marek Habart, který se úspěšného zakončení dočkal až ve 37. minutě – 0:4. Nepopulárního „bůra“ pak domácím nadělil svým druhým gólem Kabele, který unikl ve vlastním oslabení na začátku 41. minuty – 0:5. Domácí se symbolického úspěchu dočkali až v poslední minutě, kdy využili zaváhání hostů při rozehrávce před vlastní brankou a sebrali tak jinak velmi jistě chytajícímu Kukrálovi další čisté konto – 1:5.

Branky a nahrávky: 45. Vojtko (Smola) – 20. Rychlík (Vážný), 25. Hromádka (Habart, Pelc), 27. Kabele (Vážný), 37. Habart, 41. Kabele (Hromádka)

Střely: 19:25, Vyloučení: 1:3, Využití: 0:0, V oslabení: 0:1, Počet diváků: 15

Sestava HC ŠD Písek: Kukrál – Vážný, Hronek, Kozák, Pelc – Hromádka, Kabele, Habart – Mergl, Hora, Duchoň, Rychlík

Trenér HC ŠD Marek Kabele po utkání řekl: Byl to zápas o povinné 3 body, který jsme zvládli. Jen škoda těch spousty neproměněných šancí.

Tři jarní utkání, tři vítězství a Švantlák stoupá tabulkou. Díky lepšímu skóre se posunul již na 6. místo před Pluhův Žďár. O další body pak budou oranžovo-černí bojovat v neděli od 10 hodin opět v Českých Budějovicích, kde je tentokrát bude hostit Orel.

Autor: Václav Pelc

„Láska vdaných žen je nejcennější na světě, manželé o tom ovšem nevědí.“ Oscar Wilde