Starší žáci přišli o bod z Plzně až v závěru utkání

Pouhá minuta dělali žáky HC ŠD od bodu na hřišti lídra tabulka, na fotce momentka z prvního vzájemného utkání

HBC Plzeň – HC ŠD Písek 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Písečtí cestovali na hřiště lídra tabulky s posilou z Pedagogu – s kanonýrem Malechou. Hosté se pustili do domácích bez respektu a šance si vytvořili postupně Novotný s Malechou, ale domácí gólman Cígler byl vždy na místě. Ani domácí nezůstávali své pověsti nic dlužni a ukázali, že po právu jsou na čele tabulky. Šance Votípky a Hýbla však zůstaly nevyužity. Až v 10. minutě se měnilo poprvé skóre, Novotný skvěle uvolnil Malechu a ten potvrdil své schopnosti – 0:1 pro HC ŠD. Domácí byli touto situací poměrně zaskočeni a do konce třetiny se nezmohli na pořádnou odpověď.

Prostřední část začala velkým domácím náporem. Hosté bohužel upustili od své aktivní hry z první třetiny a neustále se bránili velkému tlaku plzeňského týmu. Šance Štípka, Hýbla nebo zejména nastřelená tyč Votípky volaly po vyrovnání. Toho se západočeši dočkali v 18. Minutě, kdy po nenápadné akci opakovanou střelou srovnal skóre Bouší – 1:1. Ke konci třetiny se začali postupně hosté dostávat z tlaku domácí Škodovky a šance zcela osamoceného Novotného před brankou domácích volala po gólu. Ani následný únik Šimůnka však ke gólu nevedl.

Do poslední části udělali trenéři Švantláku změny v sestavě, stáhli hru na dvě lajny, a co nejvíce se pokoušeli domácí zlobit rychlými brejky. Škodovka se snažila udržet svoji neporazitelnost a neustále zaměstnávala Čapka v brance hostí, který držel své mužstvo stále nad vodou. Když už se zdálo, že utkání dospěje k samostatným nájezdům, přišlo vyloučení Šimůnka a v čase 35:00 vstřelil vítězný gól domácích Votípka – 2:1.

Branky HC ŠD: Malecha

Sestava HC ŠD Písek: Čapek – Beličková, Šimůnek, Hnyk Š., Sýkora, Novotný, Malecha, Diviš, Hnyk M., Konopa, Fojtů, Daněk, Votruba, Muchl

Trenér HC ŠD Vít Čapek po utkání řekl: Sahali jsme po bodu, ale bohužel dvě minuty před koncem jsme o něj přišli. Domácí byli herně lepší, ale dokázali jsme je dvakrát v sezóně potrápit a to nás těší. Budeme se soustředit na poslední dva zápasy základní části a budeme věřit, že se nám podaří postoupit.

„Snažme se žít tak, aby naší smrti litoval i majitel pohřební služby.“ Mark Twain