Švantlák neztratil body ani ve čtvrtém jarním utkání

Marek Habart je jasně neplepším střelcem na jihu Čech a potvrdil to i dvěma góly proti Orlům,

Orel Č. B. – HC ŠD Písek 2:5 (1:0, 1:1, 0:4)

Hojebalisty Švantlova Dvora čekal po týdnu opět výjezd do Českých Budějovic, kde jej hostil místí Orel, druhý nejhorší tým soutěže. Chladné počasí doprovázené mrholením dávalo tušit, že o pěkný kombinační hokejbal tentokrát moc nepůjde. Domácím vyšel nástup do utkání a na konci první minuty po zmatcích před Kukrálem zametl Plojhar míček do písecké brány – 1:0. Hosté byli z úvodu viditelně zaskočeni a míček je příliš neposlouchal. Nebýt několika výborných zákroků Kukrála, mohla to pro Švantlák vypadat po patnácti minutách podstatně hůře.

Do prostřední části však písečtí změnili pohyb a jejich hra začala vypadat úplně jinak. Ztroskotávali však na domácím brankáři Rybníčkovi. Slovo si tak vzali českobudějovičtí a ve 20. minutě navýšil jejich vedení Radouch – 2:0. Prolomit Rybníčkovu auru se podařilo až nejlepšímu střelci soutěže Marku Habartovi, kterému adresoval Vážný ve 25. minutě milimetrovou přihrávku od mantinelu a písecký kanonýr nezaváhal – 2:1.

Do poloviny poslední třetiny to bylo stále dobývání domácí svatyně. Pak však v rozmezí dvou a půl minuty favorizovaní hosté otočili vývoj utkání. Vše nastartoval v čase 37:42 znovu Habart po přihrávce Všetečky – 2:2. O 21 vteřin později se ze vstřelené branky radoval právě Všetečka, který při absenci Hromádky nastoupil netradičně v útoku – 2:3. O minutu později dokonal písecký obrat benjamínek Hora – 2:4. V čase 43:58 pak ještě uzavřel skóre utkání po pěkné kombinaci Kozáka s Horou veterán Vážný – 2:5.

Branky a nahrávky: 1. Plojhar (Radouch, Švec), 20. Radouch – 25. Habart (Vážný), 38. Habart (Všetečka), 39. Všetečka (Kabele), 40. Hora (Hronek), 44. Vážný (Hora, Kozák)

Střely: 23:37, Vyloučení: 2:3, Využití: 0:0, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 20

Sestava HC ŠD Písek: Kukrál – Marek, Hronek, Kozák, Drnec, Pelc – Všetečka, Kabele, Habart – Mergl, Hora, Vážný

Kapitán HC ŠD Marek Habart po utkání řekl: Na mokrém hřišti se nám obvykle nedaří, což se potvrdilo i dnes. Z jarních zápasů jsme odehráli nejhorší utkání, kdy jsme museli dotahovat dvou brankovou ztrátu, ale nakonec se to podařilo a jsme velice rádi za tři body.

V dalším kole zavítá Švantlův Dvůr v sobotu do Prachatic, kde si poprvé vyzkouší nové plastové hřiště Horalů. Začátek utkání je ve 14 hodin.