Starší žáci v přímém souboji o 4. místo nezaváhali

V souboji týmů vyznávající stejné barvy byli úspěšnější písečtí, foto: Alice Hnyková

HC ŠD Písek – TJ Tatran Třemošná 4:1 (2:1, 2:0, 0:0)

V důležitém utkání nastoupili domácí HC ŠD proti nepříjemnému soupeři z Třemošné, kterému chtěli oplatit porážku z prvního vzájemného utkání, a tak do utkání přímo vlítli a hned po 30 vteřinách hry uvolnil Měchura Malechu a ten propálil Krýstla – 1:0. Domácí nadále pokračovali v útočné hře, ale byli na štíru s muškou. Platilo tak nedáš – dostaneš. Z náhodného protiútoku ve 4. minutě vyrovnal Kucharski – 1:1. Domácími tato branka otřásla a dlouho se nemohli dostat zpátky do hry. Až v 6. minutě putoval míček po ose Šimůnek – Malecha a pro Kroupu už nebyl problém uklidit míček do branky – 2:1.

Domácí začali i prostřední část náporem a zejména první lajna si vytvářela hodně brankových příležitostí. Především střely Kroupy a Malechy volaly po gólu. Toho se domácí dočkali v 18. minutě při přesilové hře, kdy střelu Kroupy tečoval Šimůnek – 3:1. Ve 22. minutě se domácím naskytla další přesilovka a tam po krásné kombinaci Malechy s Kroupou uklidil míček do prázdné branky Kurfürst – 4:1.

V poslední třetině stojí za zmínku pouze nastřelené tyče Kroupy a Malechy. Švantlák si tak připsal důležité vítězství.

Branky HC ŠD: Malecha, Šimůnek, Kroupa, Kurfürst

Sestava HC ŠD Písek: Čapek – Beličková, Šimůnek, Hnyk Š., Sýkora, Kurfürst, Malecha, Měchura, Kroupa, Muchl, Diviš, Hnyk M., Daněk, Konopa, Fojtů, Horažďovský

Trenér HC ŠD Tomáš Bárta po utkání řekl: Měli jsme z utkání trochu obavy, zápasy s Třemošnou jsou vždy těžké. Vyhráli jsme zaslouženě. Byli jsme po celé utkání lepším týmem, jen naše špatná koncovka zachránila soupeře od většího přídělu.

„Mít rád lidi a milovat lidi to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí.“ Jan Werich