Ze šlágru kola v Prachaticích si Švantlák přivezl bod

Ondřej Gába při nájezdech na domácího Repka nevyzrál, foto: HBC Prachatice

HBC Prachatice – HC ŠD Písek 2:1 s.n. (0:1, 1:0, 0:0 – 1:0)

Čtvrtý venkovní zápas v řadě absolvovali písečtí hokejbalisté v Prachaticích. Horalové se začátkem jarní části soutěži uvedli do provozu nové moderní hřiště, které má plastový povrch, na mantinelech jsou plexiskla a diváci si mohou užívat komfortu pohodlné tribuny. Hlavně plastový povrch, který je v jižních Čechách vzácností, dělal hráčům Švantláku v první třetině problémy. Domácí dokázali využívat jeho rychlosti a nepouštěli svého soupeře prakticky k ničemu. Hosté se více do hry dostali až v závěru úvodní části. Po prvních náznacích hned Písku vyšel rychlý kontr. Marek vyhodil na volného Habarta, který potvrdil, že je letos asi největší osobností jihočeského hokejbalu a poslal Švantlák do vedení – 0:1. Prachatice mohli vzápětí vyrovnat, dostali totiž k dispozici dvojnásobnou početní výhodu. Ale písečtí se dobře bránili a vše jistil ve svém brankovišti skvělý Kukrál.

V prostřední části byla hra již více vyrovnaná, ale hlavní slovo si vzali oba gólmani, kteří zastavovali jakékoliv pokusy o změnu stavu. Na další branku se tak čekalo až do závěru druhé třetiny. Domácí využili nervozity rozhodčích, kteří místo zakázaného uvolnění pustili hru a Dojčar tak mohl dokončit akci svých spoluhráčů – 1:1.

Na začátku poslední patnáctiminutovky dostali Prachatice opět přesilovou hru pět na tři, ale písečtí hráči se znovu ubránili. Několikrát pak zahrozili také hosté, ale stav zůstával stále nerozhodný. Největší příležitost na rozhodnutí utkání se píseckým naskytla v poslední minutě, kdy byl vyloučen prachatický Bušek. Oranžovo-černí několikrát nebezpečně stříleli, až se ve vyložené šanci ocitl tvrdě střílející Gába, ale domácí gólman Repko zachránil svému týmu bod.

Když utkání nepoznalo po čtyřiceti pěti minutách svého vítěze, přišly na řadu samostatné nájezdy. Rozhodla až sedmá série, ve které získal bod na víc pro svůj tým domácí Květoň.

Branky a nahrávky: 29. Dojčar (Valenta, Kotlík), rozhodující nájezd Květoň – 13. Habart (Marek)

Střely: 35:17, Vyloučení: 6:6, Využití: 0:0, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 87

Sestava HC ŠD Písek: Kukrál – Marek, Hronek, Kozák, Pelc – Gába, Kabele, Habart – Volf, Vážný, Hora – Rychlík, Mergl, Duchoň

Trenér HC ŠD Marek Kabele po utkání řekl: Prachatice měli více ze hry, ale nemohli se dlouho prosadit. Vlastně vyrovnali až po neodpískaném zakázaném uvolnění. Ale jak by řekl náš manager – dobrý bod z venku.

V sobotu se HC ŠD po měsíci představí ve své Orange aréně. Od 10 hodin přivítá nováčka Vltavu Deviants a půjde zároveň o poslední domácí utkání v základní části.