Vítězství starších žáků v Blatné se nerodilo příliš lehce

Trenéři o přestávce důraznou promluvou probrali tým, foto: Alice Hnyková

TJ Datels Blatná – HC ŠD Písek 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

V posledním zápase základní části zavítal HC ŠD ke svému rivalovi do Blatné. Domácí soupiska k utkání byla vinou nemocí a zranění velmi prořídlá, a tak k zápasu měl domácí trenér pouze 7 hráčů. Hosty tento stav ukolébal a od začátku utkání si počínali velmi lehkovážně a bez pohybu. Neprobudila je ani samostatná akce domácího kapitána Brauna, který otevřel skóre – 1:0. Až v 6. minutě schoval za obránce svoji střelu Malecha a vyrovnal na 1:1. Tak i skončila první třetina.

Asi důrazná domluva trenérů Švantláku vedla k tomu, že pouhých 12 sekund po prostřední části putoval míček po ose Malecha – Beličková – Diviš, jenž přesnou střelou k tyči nedal domácímu Šuhajovi šanci – 1:2. Hosté si počínali v této části hry velmi aktivně, ale jejich šance končili na výborně chytajícím Šuhajovi. Za zmínku stojí šance Muchla a Malechy.

Také v poslední třetině pokračovali mladí Švantláci v dobývání domácí branky, ale na jejich hokejkách bylo hodně nepřesností. Ve 26. minutě vystřelil Kocour a jeho zblokovanou střelu uklidil mezi betony domácího gólmana Brčák – 1:3. Skóre utkání uzavřel tečí Malechovy střely Šimůnek – 1:4.

Branky HC ŠD: Malecha, Diviš, Šimůnek, Brčák

Sestava HC ŠD Písek: Čapek – Beličková, Hnyk Š., Sýkora, Kocour, Malecha, Diviš, Muchl, Daněk, Fojtů, Konopa, Maleček, Brčák, Hnyk M.

Trenér HC ŠD Vít Čapek po utkání řekl: První třetinu jsme doslova prolajdali. Až důrazná promluva o přestávce nás probrala z letargie. Jediné, s čím jsme spokojeni, je vítězství. Domácí byli i v malém počtu nepříjemní a my jsme si s tím nedokázali poradit.

Autor: Vít Čapek

„Láska vdaných žen je nejcennější na světě, manželé o tom ovšem nevědí.“ Oscar Wilde