Orange arénu vyloupili českobudějovičtí Devianti

 

Tomáš Bárta se po delší odmlce znovu objevil v oranžovo-černém dresu,
porážce s Vltavou ale nezabránil, foto: Jan Škrle

 

HC ŠD Písek – TJ Vltava Deviants Č. B. 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)

Hokejbalisté Švantlova Dvora se po měsíci představili opět na domácím hřišti. Soupeřem jim byli Devianti z českobudějovické Vltavy a kolo před koncem základní části tak došlo na přímý souboj o 6. místo. Domácí konečně dali dohromady tři kompletní formace, velký návrat po mnohých zdravotních lapáliích zažil Tomáš Bárta. Českobudějovičtí se ale nechovali jako slušní hosté, naopak se do svých hostitelů hned od začátku opřeli. První ovoce jim přinesla končící 2. minuta, ve které se díky Čiperovi mohli radovat z vedoucí branky – 0:1. Domácí se ze špatného začátku oklepali až v polovině úvodní třetiny, kdy dostali možnost přesilové hry. Ta se jim sice příliš nedařila, hosté dobře bránili své obranné pásmo. Když nemohl uvolnit některého ze spoluhráčů, nerozpakoval se Martin Všetečka a vypálil ze středního pásma na Hemberu a míček skončil až za jeho zády – 1:1. Z vyrovnání se hokejbalisté Švantláku radovali ale pouze dvě a půl minuty, neboť ve 12. minutě poslal hosty znovu do vedení Khuebach – 1:2.

 

Prostřední část začala opět rychlých kontrem hostů a znovu se prosadil Čipera, tentokrát dokonce ve vlastním oslabení – 1:3. Písek se vrátil do hry v 19. minutě, kdy jej na rozdíl jediné branky přiblížil nejlepší kanonýr soutěže Marek Habart – 2:3. Asi nikdo z přítomných ale nečekal, že to byla poslední domácí gólová radost v utkání. Čtyři minuty před druhou sirénu hosté znovu odskočili na dvoubrankový rozdíl zásluhou Hvězdy – 2:4.

 

Také poslední patnáctiminutovka nabídla podobný obrázek. Domácí se snažili něco udělat s nepříznivým stavem, ale hosté dobře bránili a neustále podnikali výpady na Kukrála. Střelecký účet zápasu uzavřel při přesilové hře ve 37. minutě obránce Deviantů Kropík – 2:5. Hosté se díky výhře dostali před HC ŠD na 6. místo s dvoubodovým náskokem.

 

Branky a nahrávky: 9. Všetečka M. (Habart, Kabele), 19. Habart (Hromádka) – 2. Čipera (Švejda, Hruška), 12. Khuebach (Petřík), 16. Čipera (Khuebach), 26. Hvězda (Vondrka), 37. Kropík (Kvítek)

 

Střely: 39:44, Vyloučení: 4:6, Využití: 2:1, V oslabení: 0:1, Počet diváků: 25

 

Sestava HC ŠD Písek: Kukrál – Všetečka M., Drnec, Kozák, Bárta, Hronek, Marek – Hromádka, Kabele, Habart – Hora, Volf, Všetečka D. – Rychlík, Vážný, Kott

 

Trenér HC ŠD Marek Kabele po utkání řekl: Vltava zaslouženě zvítězila. Na rozdíl od nich jsme nedokázali proměňovat šance.

 

O nadcházejícím víkendu uzavře 2. NHbL svoji základní část. HC ŠD zavítá na hřiště Betonovy Holubov, která bojuje o co nejlepší umístění mezi třemi nejlepšími týmy soutěže. Utkání na českobudějovickém Pedagogu začíná v neděli ve 13 hodin.

 

 

Autor: Václav Pelc

 

Přihlášení
„Člověk, který nikdy neplakal nežil opravdový život!“ Jan Werich
Mistr II.NHbL 2008/2009 Mistr II.NHbL 2009/2010 Mistr OHBL 2010/2011 Mistr OHBL 2011/2012