Poslední kolo se stalo přípravou na čtvrtfinále

Poslední utkání základní části rozhodlo o tom, že se
o víkendu HC ŠD znovu představí na Pedagogu proti Betonově, foto: Archiv

HBC Betonova Holubov – HC ŠD Písek 4:3 s.n.
(2:1, 1:2, 0:0 – 1:0)

V posledním kole základní části zajížděli písečtí hokejbalisté na hřiště velkého Betonovy Holubov. Po sobotním "výpadku" Pedagogu v poslední třetině a následné prohře na nájezdy ve Zlivi bylo jasné, že pouze výhra HC ŠD za dva body nebude znamenat čtvrtfinálovou sérii stejných soupeřů. Domácí měli lepší vstup do utkání. Z úvodního tlaku vytěžila Betonova vedoucí branku již ve 3. minutě, když se po vyhraném vhazování prosadil střelou od modré Císler – 1:0. Do dvougólového vedení se dostali holubovští dvě a půl minuty před první sirénou, kdy akci Fučíka zakončil úspěšnou dorážkou Hejna – 2:0. Písečtí ale o půl minuty později snížili na rozdíl jednoho gólu. Hronek zabojoval v útočné třetině, dostal se až před Daška a jeho akci dokončil mladíček Hora – 2:1.

V prostřední třetině byl k vidění pěkný hokejbal z obou stran, hosté se častěji dostávali k ohrožení domácí brány. Vyrovnání přinesla 21. minuta. Radek Volf získal na polovině hřiště míček, místo přihrávky spoluhráči ale vypálil dalekonosnou střelu, která skončila až za bezmocným Daškem – 2:2. V polovině 24. minuty hosté dokonali obrat. Souhru první formace zakončil Gába – 2:3. Písečtí se ale z vedení radovali pouze půl minuty, když domácí po pěkné souhře vyrovnali zásluhou druhé vstřelené branky Hejna – 3:2.

V poslední patnáctiminutovce bylo k vidění několik dobrých šancí na obou stranách, ale ke změně skóre již žádná nevedla. Došlo tak na samostatné nájezdy, ve kterých byl jediným úspěšným exekutorem Hejna, jenž tak završil svůj hattrick.

Branky a nahrávky: 3. Císler (Papež), 13. Hejna (Fučík), 24. Hejna (Papež, Fučík), rozh. nájezd Hejna – 13. Hora (Hronek), 21. Volf R., 24. Gába (Kabele)

Střely: 29:18, Vyloučení: 3:2, Využití: 0:0, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 29

Sestava HC ŠD Písek: Kukrál – Marek, Hronek, Kozák, Pelc, Drnec – Gába, Kabele, Habart – Všetečka D., Volf L., Kott – Mergl, Volf R., Hora

Trenér HC ŠD Marek Kabele po utkání řekl: Zasloužená dělba bodů, škoda jen prohraných nájezdů. Teď se musíme připravit na play-off.

V sobotu vypuknou vyřazovací boje. Písečtí se ve čtvrtfinále střetnou s Betonovou Holubov, série bude začínat dvojutkáním v Českých Budějovicích. Přesné začátky utkání budou známy v průběhu pracovního týdne a budou zveřejněny na klubové facebookové stránce.

„Kdyby se mužům dostávalo manželek, jakých si zasluhují, měli by zatraceně těžký život.“ Oscar Wilde