Písecká záloha si vybojovala účast v play-off

David Všetečka se 8 body zasloužil o debakl Suchdolu a postupu zálohy do čtrvfinále play-off,
foto: archiv

HC ŠD Písek B – SK Suchdol n. Lužnicí B 9:1 (1:2, 1:2, 0:1)

V sobotu se o poslední postupovou příčku do play­off přijela do Orange arény poprat záloha Suchdola. Domácí i hosté dali na poslední zápas základní části dohromady kompletní dvě formace, a tak se dal očekávat vyrovnaný a bojovný hokejbal. Domácí se do hostů zakousli hned od prvních minut ve snaze odčinit špatné jarní výkony, ale dobře bránící hosté v čele s gólmanem Gajdošem jim nedovolili v první části skórovat.

Co se Písku nepovedlo v první části, se zadařilo hned na začátku té druhé. V početní výhodě Sup vystřelil a Všetečka pohodlně uklidil odražený míček do odkryté klece – 1:0. Domácím nalila vstřelená branka novou krev do žil a začali hostům zle zatápět. Což vyústilo v další přesilovou hru, kterou domácí využili po ose Všetečka Vážný a od modré pálící Procházka – 2:0. Hosté se však nevzdávali, ale jejich aktivitu ukončil další faul, kdy hostující hráč nešťastně zasáhl domácího Procházku do obličeje a způsobil mu tržnou ránu, která si vyžádala ošetření. Pro hosty další oslabení tentokráte na 2+2 min. Domácí nenechali nic náhodě a nabídnutou přesilovou hru opět využili, kdy po nahrávce Všetečky skóroval Sup – 3:0. Když poté domácí dokázali ubránit dvojnásobnou přesilovou hru hostů, začali hosty přehrávat a navyšovat skóre zápasu. Ve 26. minutě po ose Kobližka – Všetečka, zakončoval Vážný – 4:0. Ve 28. minutě zakombinovala první formace a po ose Mergl – Vážný přidal Všetečka svůj druhý gól – 5:0. A když šest vteřin před koncem druhé části upravil Vážný po nahrávce Všetečky na 6:0, bylo asi všem jasné, kdo se za týden postaví Táboru.

Třetí část se dohrávala už v poměrně klidném tempu. Domácí na začátku navýšili skóre ještě o tři branky, kdy nejprve Bíba s Kocourkem zakombinovali před brankou, ale až Kobližka dostal míček do branky – 7:0. Poté se po nahrávce Všetečky trefil ještě Mergl – 8:0. Poslední gól Písku dal kdo jiný než Všetečka po nahrávce od Vážného – 9:0. Písečtí hráči se pak předháněli v zahazování šancí nebo se jim nechtělo platit do společné kasy za desátý gól. Dočkali se tak alespoň hosté čestného úspěchu, kdy v čase 43:37 nadvakrát překonal píseckého brankáře hostující Šlápota po nahrávce Kohla – 9:1. A tak jediným příspěvkem bude basička za hattrick od Všetečky, který v zápase zaznamenal osm bodů za tři góly a pět asistencí, gratulujeme.

Branky a nahrávky HC ŠD B: Procházka (1+0), Sup (1+1), Vážný (2+3), Všetečka (3+5), Mergl (1+1), Bíba (0+1), Kobližka (1+1), Kocourek (0+1)

Sestava HC ŠD Písek B: Fišer – Procházka, Sup, Bárta, Máša – Vážný, Všetečka, Mergl – Bíba, Kobližka, Kocourek

Autor: Jindřich Bárta

„Vždy odpouštějme svým nepřátelům, nic je nedokáže víc rozzuřit.“ Oscar Wilde