Žáci v úvodu nadstavby odjeli z Plzně s prázdnou

 

Stejně jako v podzimním domácím utkání, ani nyní na plzeňském hřišti nestačil
Švantlák na letošního lídra, foto: Alice Hnyková

 

HBC Plzeň – HC ŠD Písek 5:0 (3:0, 0:0, 2:0)

Starší žáci HC ŠD zajížděli ke svému prvnímu utkání nadstavby na hřiště lídra soutěže do Plzně. Od úvodní buly bylo zřejmé, kdo bude na place pánem. Už ve třetí minutě po kombinaci Fialy s Bouším otevřel skóre Šlechta – 1:0. Neuběhlo ani 45 sekund a bylo to 2:0, když svoji příležitost využil Šmídl. Hra Švantláku byla v tuto chvíli až chaotická. Hosté se stále bránili nájezdům domácích hráčů. V poslední minutě úvodní třetiny uzavřel při přesilové hře domácí Votípka skóre na 3:0.

 

V prostřední části písečtí zlepšili svůj pohyb a také občas zaměstnali domácího brankaře Kojzara. Za zmínku stojí šance Matěje Hnyka a Čížka. Domácí Škodovka si stále vypracovávala dostatek brankových příležitostí, ale brankář Čapek se nenechal v této části překonat.

 

Obraz hry se nezměnil ani v poslední části. Byla to právě Plzeň, kdo diktoval tempo hry. Ve 30. minutě se po nahrávce Votípky prosadil pěknou střelou Hýbl – 4:0. Účet zápasu v přesilové hře uzavřel Foniok – 5:0.

 

Sestava HC ŠD Písek: Čapek – Beličková, Kroupa, Hnyk Š., Polák, Kocour, Šuhaj, Čížek, Novotný, Hnyk M., Diviš, Muchl, Daněk, Konopa, Fojtů

 

Trenér HC ŠD Vít Čapek po utkání řekl: Byla to lekce. Měli jsme asi jen dvě šance za zápas a to je málo. Soupeř nás předčil ve všech činnostech a po zásluze vyhrál.

 

 

Autor: Vít Čapek

 

Přihlášení
„Nejkrásnější ze všech tajemství je být géniem a vědět to jen sám.“ Mark Twain
Mistr II.NHbL 2008/2009 Mistr II.NHbL 2009/2010 Mistr OHBL 2010/2011 Mistr OHBL 2011/2012