HC ŠD nezvládl ani jedno utkání na Pedagogu

Hráči Švantláku, narozdíl od prvního jarního utkání, zatím na českobudějovický Pedagog nestačí,
foto: Václav Kozma, Písecké Postřehy

1. ČF: SK Pedagog Č. B. – HC ŠD Písek 4:3 (0:1, 3:1, 1:1)

Těsně před začátkem letošního play-off zasáhla do jeho dění disciplinární komise. Zvěsti o ne úplně regulérním průběhu zápasu Zliv – Pedagog nebyly úplně liché. K překvapení všech ale místo tvrdého potrestání obou týmu to nakonec odnesla pouze Zliv, která po kontumaci 0:5 přišla o výhru za 2 body. Její hráči Hájek a Čipera byli potrestáni pokutou ve shodné výši 1.000 Kč. Vlivem výhry Pedagogu tak došlo k jeho posunu na 2. příčku v konečné tabulce a tedy ke čtvrtfinálovému souboji se Švantlovým Dvorem.

Po prvních střídáních každé formace se rozjeli lépe hosté. Na začátku 6. Minuty si uzmul odražený míček před gólmanem Pedagogu Bílým písecký David Všetečka. Zcela osamocený měl pak dost času na kličku a úspěšné zakončení – 0:1. Další šance zůstávaly na obou stranách nevyužity. Domácí měli šanci především při dvojnásobné přesilové hře v 10. minutě, ale bez gólového efektu. První dějství tak skončili těsným náskokem černo-oranžových.

Druhá třetina ale znamenala obrat utkání. V 19. minutě si vzal ve středním pásmu míček Adama Bárta a dostal se až před gólmana Kukrála, kterého dokázal překonat – 1:1. Klíčová pro vývoj zbytku zápasu byla 26. minuta. Nejprve Kaiser poslal svůj tým do vedení a o půl minuty navýšil náskok na 3:1 Dlugoš. Písečtí dokázali ještě ve 29. minutě snížit zásluhou Vlčka, kterého při přesilovce krásně našel Gába – 3:2.

V poslední patnáctiminutovce byla na hráčích Švantláku patrná snaha o vyrovnání, ale Pedagog dokázal jej ataky úspěšně odvracet. Navíc ve 39. minutě svým druhým gólem v utkání zvýšil vedení zeleno-bílých Dlugoš – 4:2. Hosté již korigovali jen druhou brankou Davida Všetečka 10 vteřin před koncem – 4:3. Na vyrovnání ale již bylo pozdě, první vítězství v sérii si tak připsali domácí.

Branky a nahrávky: 19. Bárta A., 26. Kaiser (Kolář), 26. Dlugoš (Bárta A.), 39. Dlugoš (Bárta A.) – 6. Všetečka D. (Gába, Habart), 29. Vlček (Hronek, Gába), 45. Všetečka D. (Gába)

Střely: 28:25, Vyloučení: 10:8, Využití: 0:1, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 35

Sestava HC ŠD Písek: Kukrál – Marek, Hronek, Kozák, Pelc, Drnec, Všetečka M. – Všetečka D., Kabele, Habart – Vlček, Volf L., Gába – Kott, Volf R., Hora

2. ČF: SK Pedagog Č. B. – HC ŠD Písek 4:2 (0:1, 4:1, 0:0)

Do nedělního utkání vstoupili znovu lépe písečtí. Jejich aktivní a důrazná hra dělal domácím problémy. Byli tak rádi, že hosté strávili polovinu úvodní třetiny ve čtyřech. Přesto šli do vedení hráči Švantláku, Když se na začátku 12. minuty prosadil opět David Všetečka – 0:1.

Prostřední část hry ale mění v této sérii vývoj jednotlivých utkání. Neuběhla ani celá první minuta druhé třetiny a domácí zásluhou mladíčka Dlugoše vyrovnali – 1:1. O tři minuty později to byl opět Dlugoš, který se tentokrát prosadil při přesilové hře – 2:1. Na straně píseckých přibývali trestné minuty, to Pedagog navyšoval skóre. Ve 24. Minutě využívá další početní výhodu, tentokrát dvojnásobnou,  Adam Bárta – 3:1. V jednom z mála okamžiků, kdy byli černo-oranžoví v plném počtu, se jim také naskytla početní výhoda, kterou po 6 vteřinách využil druhým gólem David Všetečka – 3:2. Následovaly ale další tresty Švantláku. Minutu a půl před druhou sirénou završil svůj hattrick Dlugoš opět z přesilové hry – 4:1.

V poslední části se nedokázal prosadit ani jeden z týmů, a tak si druhé vítězství připsal opět Pedagog.

Branky a nahrávky: 16. Dlugoš (Bárta A., Bárta O.), 19. Dlugoš (Bárta O.), 24. Bárta A. (Vochozka, Pavlík), 29. DLugoš (Bárta O., Bárta A.) – 12. Všetečka D. (Volf L., Kabele), 26. Všetečka D. (Kabele, Všetečka M.)

Střely: 28:14, Vyloučení: 8:15, Využití: 3:1, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 71

Sestava HC ŠD Písek: Kukrál – Marek, Hronek, Kozák, Pelc, Drnec, Všetečka M., Bárta – Všetečka D., Kabele, Habart – Vlček, Volf L., Gába – Mergl, Volf R., Hora

Obránce HC ŠD Václav Pelc po nedělním utkání řekl: Obě utkání jsme ztratili ve druhých třetinách. Co jsme předvedli, to je až trapné. Víme, jak rozhodčí pískají, necháme se vyprovokovat a chováme se jak šašci. Ve třech nebo čtyřech to nevyhrajeme, musíme hrát v pěti. Doma nám snad pomůžou diváci a na Pedagog se ještě vrátíme.

Série bude pokračovat v písecké Orange aréně. V sobotním utkání bude Švantlák odvracet konec sezóny. Přesný začátek utkání, stejně jako start případného nedělního zápasu bude oznámec na klubovém facebooku www.facebook.com/HCSDPisek.

Autor: Václav Pelc

„Vždy odpouštějme svým nepřátelům, nic je nedokáže víc rozzuřit.“ Oscar Wilde