Orange arénu ovládla v sobotu hokejbalová mládež

Václav Kápl (ve žlutém č. 15) a v brance Lukáš Tomeš se spolu s ostatními mládežníky představili
v Orange aréně v dalším díle Jihočeské Open

 

HC ŠD Písek – SK Suchdol n. Lužnicí 5:3 (2:0, 1:1, 2:2)

V dalším kole nadstavby starších žáků zavítal do Písku třetí tým tabulky – mužstvo Suchdolu. Domácí do utkání přímo vlétli a ve 42. sekundě otevřel skóre po nahrávce Šuhaje Čížek – 1:0. Písečtí si nadále vytvářeli šance, a to zejména první útočná lajna, ale i Suchdol zlobil šancemi Laurince a Petra Sládka. V polovině 8. minuty se po souhře druhého útoku HC ŠD měnilo skóre. Muchl našel Novotného a ten zvýšil na 2:0. Tím uzavřel účet první třetiny.

 

Do prostřední části vstoupili lépe hosté. Zejména lepším pohybem dělali domácím problémy a ti si kolikrát pomohli pouze fauly. Dostávali se tak stále pod větší tlak, který v čase 13:51 využil Petr Sládek. Před domácím brankařem byla jeho střela ještě tečována a rázem to bylo pouze o gól – 2:1. Švantlák měl stále větší problémy dostat se ze svého obraného pásma, spíše se bránil Suchdolským nájezdům a hrozil z náhodných protiútoků. Skóre se měnilo až na konci třetiny, kdy přímo z trestné naskočil Šimůnek na pas Měchury – 3:1.

 

V posledním dějství se hra vyrovnala a na obou stranách se vyznamenali brankaři Čapek a Šebesta. V čase 31:49 vystřelil Novotný a jeho zblokovanou střelu uklidil do Suchdolské branky Měchura – 4:1. Už by se zdálo, že je o výsledku jasno. Domácí v čase 33:15 vystřídali brankaře a do branky putoval mladíček Maleček, který ale hned v čase 33:20 inkasoval po tečované střele Laurince – 4:2. Uběhlo 11 sekund a domácí inkasovali znovu, kdy po chybě obrany skóroval Petr Sládek – 4:3. Trenéři Švantláku vrátili do branky jedničku Čapka, aby se jim podařilo udržet výhru. Hosté odvolali brankaře a po vyhrané buly v útočném pásmu pálil tvrdě Laurinc, ale jeho střelu zablokoval Kroupa. Od něj se odrazil míček k Novotnému, který přes celé hřiště uzavřel účet utkání – 5:3.

 

Sestava HC ŠD Písek: Čapek (Maleček) – Kroupa, Šimůnek, Hnyk Š., Sýkora, Kocour, Kurfürst, Beličková, Šuhaj, Čížek, Měchura, Muchl, Diviš, Novotný, Brčák, Konopa, Polák, Fojtů, Daněk

 

Trenér HC ŠD Vít Čapek po utkání řekl: Bylo to velmi těžké utkání a sami jsme si ho zkomplikovali. Za stavu 4:1 jsme chtěli dát šanci Štěpánovi Malečkovi v brance, ale nechali jsme ho tam vykoupat, což mě mrzí. Jsme rádi za vítězství.

 

 

V sobotu proběhl v Orange aréně i turnaj přípravek a mini přípravek v rámci Jihočeské Open.

Přípravka

Výsledky HC ŠD:

·         Blatná: 5:1, 2:1 sn

·         Suchdol: 1:4, 0:6

·         Pedagog Č. B.: 0:2, 2:1 sn

 

Sestava HC ŠD: Tomeš – Velíšek, Kajtman, Kápl, Smetana, Krejčí, Bečvář

 

Mini přípravka:

Výsledky HC ŠD:

·         Pedagog Č. B.: 5:0, 5:1

·         Suchdol: 3:2, 5:0

 

Sestava HC ŠD: Skok – Ingriš, Špeta, Kůra, Kašík, Marek, Řehoř

 

 

Autor: Vít Čapek

 

Přihlášení
„Žádný člověk není tak bohatý, aby mohl koupit svoji minulost.“ Oscar Wilde
Mistr II.NHbL 2008/2009 Mistr II.NHbL 2009/2010 Mistr OHBL 2010/2011 Mistr OHBL 2011/2012