Švantlák srovnal čtvrtfinále a vrací se do Budějovic

Lukáš Volf (uprostřed) přijímá gratulace od Martinů Všetečky (vlevo) a Kozáka (vpravo)
k jednomu ze svých gólů, foto: Václav Kozma, Písecké Postřehy

3. ČF: HC ŠD Písek – SK Pedagog Č. B. 4:1 (3:0, 0:0, 1:1)

stav série: 1:2

Hrozba konce sezóny v nejkratším možném termínu vyburcovala písecké hokejbalisty k úplně jiným výkonům, než předváděli na hřišti Pedagogu. Na první branku se sice čekalo, až do 9. minuty, ale nerozhodný stav se rozhodl změnit Vlček, který akci dva na jednoho vzal na sebe a prostřelil českobudějovického Davídka – 1:0. Na začátku 13. minuty se od mantinelu prosadil Volf – 2:0. Po vhazování se následně rychle prosadila i třetí útočná formace domácích, mladíček Hora dostal míček před branku Pedagogu, kde jej dokázal umístit za záda hostujícího gólmana Kott – 3:0. Tím také vyhnal Davídka z brány, kterého nahradil Bílý.

Od prostřední části se již domácí nemuseli nikam tlačit, tříbrankový náskok byl víc než dostatečný. Švantláku se podařilo ubránit i dvě oslabení a Pedagog byl daleko od nějakého zdramatizování. K tomu se přiblížil až v poslední třetině. Ve 37. minutě se trochu šťastně prosadil českobudějovický mladíček Smudek – 3:1. Domácí si ale poctivě plnili defenzivní úkoly a výraznější příležitosti ke snížení hostům nepovolili. Vše navíc jistil jako poslední instance v brance HC ŠD výborný Gába. V závěru hrál Pedagog sice ještě přesilovou hru. Skvělou obranou práci ale odvedl Hromádka a přesně minutu před koncem navíc z poloviny hřišti zamířil přesně do odkryté brány a pečetil výhru Švantláku – 4:1.

Branky a nahrávky: 9. Vlček (Volf), 13. Volf, 13. Kott (Hora), 44. Hromádka – 37. Smudek (Kolář)

Střely: 39:42, Vyloučení: 6:3, Využití: 0:0, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 35

Sestava HC ŠD Písek: Gába D. – Marek, Hronek, Kozák, Drnec, Všetečka M. – Hromádka, Kabele, Habart – Vlček, Volf L., Kott – Hora, Pelc, Bárta

Fotogalerie: Písecké Postřehy

4. ČF: HC ŠD Písek – SK Pedagog Č. B. 4:3 (0:1, 4:1, 0:0)

stav série: 2:2

Druhé utkání v Orange aréně se vyvíjelo rozdílně. Pedagog chtěl využít druhou postupovou šanci a šel jako první do vedení. Na konci 5. minuty se po přihrávce Dlugoše prosadil mladší z bratrů Bártových Adam – 0:1. Domácím se ale podařilo ihned za minutu srovnat, když načal své velké střelecké představení při přesilové hře Lukáš Volf – 1:1. Na konci 11. minuty po souhře celé druhé formace svým druhým gólem otočil výsledek Lukáš Volf – 2:1. Po 50 vteřinách ale dokázal srovnat stav také českobudějovický střelec Adam Bárta – 2:2.

Hrající trenér Kabele nebyl o přestávce příliš spokojen s výkonem svého mužstva. A aby šel jako správný lodivod příkladem, napřáhl v 19. minutě a zaskočil Bílého v brance hostí – 3:2. Na hřišti se pak příliš v plném počtu hráčů nehrálo, ale ani jedno mužstvo nedokázalo početní výhodu využít.

V poslední třetině sice zeleno-bílí zvýšili střeleckou aktivitu, ale překonat Gábu pro ně bylo velmi těžké. Ve 37. minutě se navíc další přesnou a tvrdou střelou prosadil znovu Lukáš Volf a uzavřel tak svůj hattrick – 4:2. Hosté dokázali ještě dvě minuty před koncem snížit zásluhou Šimoníka – 4:3. Následná hra bez brankáře ale již další změnu skóre nepřinesla a Švantlák se tak mohl radovat z vyrovnání čtvrtfinálové série.

Branky a nahrávky: 6. Volf (Kott, Všetečka M.), 11. Volf (Vlček, Habart), 19. Kabele, 37. Volf (Habart, Vlček) – 5. Bárta A. (Dlugoš), 13. Bárta A., 43. Šimoník (Dlugoš)

Střely: 50:40, Vyloučení: 7:9, Využití: 2:0, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 39

Sestava HC ŠD Písek: Gába D. – Marek, Hronek, Kozák, Všetečka M., Bárta – Hromádka, Kabele, Všetečka D. – Vlček, Volf L., Habart – Hora, Pelc, Kott

Fotogalerie: Písecké Postřehy

Trenér HC ŠD Marek Kabele po nedělním utkání řekl: Oba domácí zápasy jsme zvládli hlavně ve svých hlavách. Přestali jsme hrát jen pusou a začali makat jeden za druhého na hřišti. Stav série je vyrovnaný a o postupu rozhodne 5. Zápas, do kterého budu mít k dispozici konečně plnou sestavu.

Čtvrtfinále vyvrcholí rozhodujícím pátým utkáním, které se bude hrát v sobotu 2. května na českobudějovickém Pedagogu od 9:30.

Autor: Václav Pelc

„Nikdy se nesměji nejlépe. Bojím se, že by to mohlo být naposledy.“ Jan Werich