Starší žáci získali 6 bodů nad vedoucími týmy soutěže

Písečtí mladíci se radující po rozhodujícím gólu do plzeňské sítě,

HC ŠD Písek – HC Buldoci Stříbro 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Starší žáci HC ŠD o víkendu přivítali první dvě mužstva tabulky. V sobotu je čekalo mužstvo Stříbra, které je na druhém místě. Právě tento tým porazil v minulém kole suverénní Plzeň. Domácí vstoupili do utkání velmi aktivně a zejména první lajna si vytvářela šance, ale hostující Sládek byl vždy na místě. S postupem času se začali osmělovat i hosté, hlavně Šilhán byl velmi aktivní. Na konci první třetiny byl vyloučen hostující Kalčík za sekání a pouhé dvě vteřiny chyběly Buldokům k ubránění oslabení. Měchura našel na modré čáře Šimůnka a ten vymetl šibenici Sládkovi branky – 1:0.

Do druhé třetiny naskočila i třetí útočná lajna domácích a ve 14. minutě její centr Januška zakončil krásnou kličkou svoji akci a zvýšil na 2:0. Od této chvíle se hra hodně rozkouskovala a přibylo také vyloučení na obou stranách. Bylo tak k vidění pramálo hezkých akcí, za zmínku stojí šance hostí Tintěry a Šilhána, se kterými si Čapek v domácí brance poradil. Stejně naložil i hostující Sládek se šancemi Šuhaje a Diviše.

Poslední část se odehrávala ve stejném duchu jako prostřední část, hodně vyloučených a spíše boj než hra. Na konci utkání vzpláli emoce na hřišti při souboji Kroupy a Berčíka, ale vše odnesl trestem do konce utkání Šimůnek.

Branky HC ŠD: Šimůnek, Januška

Sestava HC ŠD Písek: Čapek – Beličková H., Beličková K., Kroupa, Šimůnek, Hnyk Š., Sýkora, Čížek, Měchura, Šuhaj, Diviš, Muchl, Novotný, Hnyk M., Kurfürst, Daněk, Januška, Fojtů

Trenér HC ŠD Vít Čapek po utkání řekl: Bylo to velmi těžké utkání. Nepobralo moc krásy, byl to spíše boj. Na konci bylo až moc emocí. Vítězství si vážíme a jdeme krok za krokem za svým cílem.

Fotogalerie: Facebook

HC ŠD Písek – HBC Plzeň 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)

V posledním letošním utkání na domácím hřišti přivítali mladíci Švantláku lídra z Plzně. Domácí vstoupili do utkání aktivně a hned v úvodu si vytvořil šanci Čížek, ale Kojzar jeho šanci zlikvidoval. V čase 1:38 si naběhl na přihrávku Štípka Votípka a bekhendovou kličkou nedal šanci Čapkovi v domácí brance – 0:1. Píseckými tato branka poměrně otřásla a trvalo dlouho, než se vrátili zpátky do hry. To se jim povedlo v 6. Minutě, kdy se prokličkoval obranou Šuhaj a jeho práci dokončil Muchl – 1:1. Dlouho se Švantláci z vedení neradovali, o minutu později zaúřadovala znovu dvojice Votípka – Štípek a druhý jmenovaný po skvělé kombinaci zvýšil na 2:1 pro Plzeň.

Také ve druhé třetině se odehrával na hřišti pěkný hokejbal. Domácí se snažili čím dál více tlačit před Kojzara, ale ten byl vždy připraven na svém místě. Jak při šanci Měchury, tak i Šuhaje. Písečtí museli vyhlásit nejvyšší stav ohrožení, když se na hřišti ukázala dvojice Štípek – Votípka. Vyrovnání přinesla 16. minuta, když za brankou vybojoval míček Muchl, posunul ho na Diviše a ten nádhernou nahrávkou našel Šimůnka, který propálil vše, co mu stálo v cestě – 2:2.

I v posledním dějiství se hrál pěkný hokejbal, každé mužstvo chtělo urvat vítězství na svoji stranu, ale oba brankaři byli na svém místě. A tak šance znovu Votípka a na druhé straně Čížka zůstaly nevyužity. Když už se zdálo, že utkání dokráčí k samostatným nájezdům, byl v čase 35:19 vyloučen Votípka za hákování a domácím se naskytla šance, aby strhli vítězství na svoji stranu. To se jim podařilo pouhých 12 sekund před koncem, míček putoval po ose Kroupa, Šimůnek až k Čížkovi, který vstřelil rozhodující gól – 3:2.

Branky HC ŠD: Muchl, Šimůnek, Čížek

Trenér HC ŠD Vít Čapek po utkání řekl: Vůbec jsme neočekávali plný bodový zisk z víkendu, ale moc si toho vážíme, že se nám to povedlo. Hráče musím pochválit za bojovnost. Nevzdávali se, ani když v utkání prohrávali, naopak dál dřeli. Vítězství nad Plzní si velmi ceníme, dvakrát jsme s nimi hráli vyrovnaně. Dnes jsme byli šťastnější my.

Fotogalerie: Písecké Postřehy