Švantlův Dvůr dotáhl obrat s Pedagogem do semifinále

Filip Vlček (č. 70) vstřelil v 5. utkání vítěznou branku, střelec série Lukáš Volf (v oranžovém vzadu)
postup do semifinále zpečetil, foto: Václav Kozma, Písecké Postřehy

 

SK Pedagog Č. B. – HC ŠD Písek 2:5 (0: 0, 2:2, 0:3)

konečný stav série: 2:3

Rozhodující páté utkání čtvrtfinálové bitvy se přesunulo zpět do Českých Budějovic. Jako výborný tah se od Ligové komise ukázala nominace extraligových rozhodčí ze západu Čech, kteří hru zbytečně nekouskovali a nechali ji spád, jak se na vypjaté utkání play-off sluší a patří. V úvodní třetině nechtěl ani jeden z týmů udělat zbytečnou chybu. Mokré hřiště nabádalo k opatrnosti navíc, a tak se diváci gólů nedočkali.

 

Vše se změnilo v prostřední části, konkrétně ve 23. minutě. Zafungovala bratrská spolupráce Bártů na domácí straně, Ondřej přihrál Adamovi, ten překonal Davida Gábu – 1:0. Uplynulo ale něco málo přes minutu a bylo vyrovnáno. Písecký obránce Vráblík vyvezl míček nikým neatakován až za červenou čáru, kde napřáhl a Bílý prakticky ani na jeho střelu nereagoval – 1:1. Necelé dvě minuty před druhou sirénou prokázal důraz v brankovišti švantlákovský Hromádka a poslal svůj tým poprvé do vedení – 1:2. Ale ani tentokrát netrvalo vedení jednoho z týmu příliš dlouho. Domácí dokázali za sedmnáct vteřin využít přesilovou hru a na začátku 30. minuty srovnali zásluhou Šimoníka – 2:2.

 

Třetí třetina nakonec přinesla rozuzlení postupové tajenky. Ve 32. minutě zafungovala spolupráce rychlíků Habarta s Vlčkem, který poslal Švantlák do vedení 2:3. Rozhodující ale byla 39. minuta, kdy oranžovo-černí zasadili svým hostitelům rozhodující dva údery během 15 vteřin. Nejprve zafungovala bratrská spolupráce také na písecké straně. Mladší ze Všetečků Martin nahazoval míček na bránu soupeře, starší David jej pak tečoval za bezmocného Bílého – 2:4. Vzápětí pak potvrdil svoji střeleckou formu proti Pedagogu hlavní strůjce domácích vítězství Lukáš Volf – 2:5. Definitivně pak sebral naději na závěrečný tlak českobudějovický Kaiser, který dvakrát po sobě putoval na trestnou lavici za napadení. To Švantláku ulehčilo závěr a v klidu si pohlídal postup do semifinále.

 

Branky a nahrávky: 23. Bárta A. (Bárta O.), 30. Šimoník (Dlugoš, Bárta A.) – 24. Vráblík, 29. Hromádka (Všetečka D.), 32. Vlček (Habart), 39. Všetečka D. (Všetečma M.), 39. Volf L.

 

Střely: 29:36, Vyloučení: 3:2, Využití: 1:0, V oslabení: 0:0

 

Sestava HC ŠD Písek: Gába D. – Marek, Hronek, Kozák, Všetečka M., Vráblík, Pelc, Volf R. – Všetečka D., Kabele, Hromádka – Habart, Volf L., Vlček – Kott, Gába O., Hora, Mergl

 

Útočník HC ŠD Lukáš Volf zhodnotil čtvrtfinálovou sérii: Myslím, že celá série byla vyrovnaná. První dvě utkání rozhodla naše neukázněnost, kdy jsme se nechali příliš vylučovat a diskutovali jsme s rozhodčími místo toho, abychom se pořádně věnovali hře. Z Budějovic jsme odjížděli za stavu 2:0 pro Pedagog, ale důležité bylo, že jsme si řekli, že doma jsme silní a v kabině vládla stále bojovná nálada. Doma jsme v prvním utkání dali tři rychlé góly a to nás uklidnilo, pak už jsme si výsledek pohlídali. Druhé utkání v Orange aréně bylo o poznání vyrovnanější, ale i díky tomu, že jsme se uklidnili, přestali pořvávat na rozhodčí a více se věnovali hře, tak jsme to zvládli. Do pátého utkání jsme šli všichni s tím, že postoupíme a zodpovědným výkonem se tak, podle mého názoru, také po zásluze stalo.

 

Ve druhém rozhodujícím utkání deklasovaly Prachatice jednoznačně Pluhův Žďár 11:0. Právě vítěz základní části, Prachatice, budou semifinálovým soupeřem HC ŠD. Série začne o víkendu v novém prachatickém stánku, v sobotu by se mělo začínat od 16 hodin, v neděli pak o hodinu dříve.

 

Autor: Václav Pelc

 

Přihlášení
„Vždy odpouštějme svým nepřátelům, nic je nedokáže víc rozzuřit.“ Oscar Wilde
Mistr II.NHbL 2008/2009 Mistr II.NHbL 2009/2010 Mistr OHBL 2010/2011 Mistr OHBL 2011/2012