Starší žáci se po výhře v Suchdole posunuli na 2. místo

Ondřej Muchl (v bílém) pojistil výhru svého týmu v Suchdole,
foto: Václav Kozma, Písecké Postřehy, utkání HC ŠD - HBC Plzeň

SK Suchdol n. Lužnicí – HC ŠD Písek 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Písečtí cestovali ke svému předposlednímu utkání na horkou půdu do Suchdolu, kde se jim příliš nedaří. A od úvodní buly vše nasvědčovalo, že tak tomu bude i tentokrát. Hosté začali velmi vlažně, a tak si museli v 7. minutě vzít trenéři HC ŠD time out, aby své mužstvo probudili. Navíc udělali změny v sestavě, ale i nadále se mladí Švantláci dostávali těžko do tempa. Hra se proto odehrávala více před brankářem Čapkem, kterému hosté vděčili za bezbrankovou úvodní část.

Do prostřední třetiny hosté přece jenom vstoupili více aktivně a zejména první lajna si vytvářela šance. V 15. minutě po nahrávce Kroupy otevřel skóre kanonýr Malecha – 0:1. Domácí si vytvářeli šance zejména díky Petru Sládekovi a Laurincovi, ale černo-oranžový brankář Čapek byl vždy na místě.

Poslední dvanáctiminutovku odehráli hosté nejlépe. Vytvářeli si šance, ale byli na štíru s jejich proměňováním. Až ve 29. minutě vystřelil od modré Malecha a benjamínek Matěj Hnyk krásnou tečí zvýšil na 2:0. Uběhlo pouhých 10 sekund a důraz Novotného na brankovišti proměnil v gól Muchl – 0:3. Za zmínku do konce zápasu stojí již jen nastřelené břevno Novotného.

Branky HC ŠD: Malecha, Hnyk M., Muchl

Sestava HC ŠD Písek: Čapek – Beličková, Kroupa, Kocour, Sýkora, Hnyk Š., Šuhaj, Malecha, Měchura, Muchl, Diviš, Novotný, Daněk, Fojtů, Hnyk M.

Trenér HC ŠD Vít Čapek po utkání řekl: Dneska jsme vítězství spíše utrpěli. V úvodní třetině jsmě měli tragický pohyb a střelbu, vlastně všechno. Ve druh= části se to trochu zlepšilo, ale nebylo to, co umíme. Spíše jsme se celým zápasem protrápili, ale je to za námi a soustředíme se na poslední zápas v sobotu ve Stříbře.

V sobotu od 13 hodin čeká HC ŠD poslední utkání ve Stříbře v přímém souboji o druhé místo tabulky.

Fotogalerie: Facebook

Autor: Vít Čapek