Prachatice dokonaly obrat, HC ŠD končí na 4. místě

Prachatický Markytán (v černém vpravo) vstřelil v posledním utkání vítězný gól svého týmu.
Na snímku ze 3. SF se mu překonat Kukrála nepodařilo, foto: Václav Kozma, Písecké Postřehy

HBC Prachatice – HC ŠD Písek 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

konečný stav série: 3:2

Poslední možné utkání rozhodlo o druhém finalistovi 2. NHbL, který vyzve vítěze posledních dvou ročníků Betonovu Holubov. Prim doposud hráli hostující týmy, ale tentokrát bylo vše jinak. Absentující jedničku Švantláku v play-off, zraněného Davida Gábu, zastoupil po splnění reprezentačních povinností Jakub Kovář. V dresu Švantláku byl zvyklý na střílení gólů, tentokrát se ale postavil mezi tři tyče a vedl si velmi dobře. Ještě před začátkem utkání se v Prachaticích spustil déšť, který evidentně více vyhovoval domácím. Písečtí měli velké problémy na mokrém plastu a spíše se tak bránili domácím atakům.

Na začátku druhé třetiny zůstal míček volný u tyče Kovářovy branky. Domácí byly rychlejší a důraznější a radovali se z vedení po vedoucím gólu Gottharda – 1:0. Tlak Horalů nabíral, stejně jako déšť, na síle, ovšem Kovář držel Švantlák ve hře.

Poslední třetina přinesla parádní hokejbal. Hosté se vzchopili a vytvářeli si čím dál víc příležitostí před Repkovou svatyní. Ovšem byli to domácí, kdo se znovu radoval ze vstřelené branky. Při přesilové hře domácích vystřelil Gotthard, jeho střelu tečoval Markytan, Kovář měl zakrytý výhled a nemohl tak ani reagovat – 2:0. Pak se konečně prosadili hosté, také při přesilové hře. Za polovinou hřiště napřáhl nejlepší písecký hráč Hromádka a Repko v brance domácích opět potvrdil, že střely z dálky nejsou jeho silná stránka – 2:1. Písečtí znovu vrhli všechny síly do útoku, ale Prachatice dokázaly odolat. Švantlák se pak připravil o početní výhodu v závěrečných minutách špatným střídáním. Na začátku 44. minuty se navíc prosadili znovu Horalové, úspěšným střelcem byl Dvořák – 3:1. Dvougólové vedení si pak domácí pohlídali a mohli se radovat z postupu do finále.

Branky a nahrávky: 18. Gotthard (Dvořák), 35. Markytan (Gotthard), 44. Dvořák (Gotthard) – 40. Hromádka (Hronek)

Střely: 46:18, Vyloučení: 5:3, Využití: 1:1, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 140

Sestava HC ŠD Písek: Kovář (Fišer) – Volf R., Marek, Hronek, Kozák, Hřebíček, Hanus – Všetečka D., Volf L., Hromádka – Gába O., Kabele, Habart – Mergl, Pelc, Hora

Trenér HC ŠD Marek Kabele po utkání řekl: Prachatice dnes vyhrály zaslouženě, byly všude první celý zápas. Nedokázali jsme se vůbec srovnat s mokrým povrchem. Škoda, že takto důležitý zápas ovlivnilo počasí. Série se ale rozhodla minulý týden na našem hřišti, kdy jsme nevyužili domácí prostředí. Sezóna nebyla vůbec jednoduchá. Museli jsme několikrát hodně improvizovat, abychom vůbec poskládali sestavu na zápas. Musím všem klukům poděkovat za odvedené výkony.

Ve finále se stejně jako loni střetnou Betonova Holubov a Prachatice. Série začíná příští víkend na prachatickém hřišti.

Autor: Václav Pelc

„Proti hluposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá!“ Jan Werich