Starší žáci na republiku nedosáhli, mají ale bronz

Poslední zápas se starším žákům nepovedl, zklamání z neúčasti na MČR bylo znát.

HC Buldoci Stříbro – HC ŠD Písek 4:1 (0:0, 4:0, 0:1)

V přímém souboji o druhou příčku v tabulce, která zaručuje postup na finálový turnaj MČR SŽ cestovali mladí Švantláci na horkou půdu do Stříbra. Hosté vstoupili do utkání aktivněji, ale byli na štíru s koncovkou, a tak šance Malechy a následně Janušky zůstaly nevyužity. První třetina proto skončila bez branek.

V úvodu prostřední části se nabídla hostím přesilová hra, ale s tou písečtí mladíci naložili špatně. Vyhozený míček si doběhl domácí Šůcha a po oběhnutí branky vstřelil první branku domácích – 1:0. Hosty tento moment velmi poznamenal a nemohli se dostat do hry. Buldoci doslova dominovali v těchto chvílích. V 6. minutě zvýšil Mužík na 2:0. Neuplynuly ani dvě minuty a skóre se opět měnilo. Lokajíček střelou s mezikruží nedal Čapkovi v brance šanci – 3:0. O pouhých 29 vteřin později uzavřel účet druhé třetiny svým druhým golem Šůcha – 4:0.

Na začátku poslední třetiny začal plastový povrch ve Stříbře zkrápět drobný déšť a ten dělal větší problém v pohybu hostím než domácím. Ti si již ale zkušeně pohlídali svůj náskok. Nic na tom nezměnil ani čestný úspěch hostí, když přesilovou hru využil pěknou střelou Novotný – 4:1.

Sestava HC ŠD: Čapek – Beličková, Hnyk Š., Sýkora, Kroupa, Šimůnek, Januška, Malecha, Diviš, Muchl, Hnyk M., Fojtů, Kocour, Šuhaj, Novotný,

Trenér HC ŠD Vít Čapek po utkání řekl: Samozřejmě jsme si vývoj zápasu a i výsledek představovali jinak, ale bohužel. První dva góly byly laciné, ale takový je sport. Postup na republiku jsme si neprohráli tady, ale na začátku soutěže, kdy jsme nebodovali prvních pět kol a byli jsme poslední. A právě proto si bronzové medaile vážíme a ceníme. Všechny hráče bych za celou sezonu pochválil, zaslouží si to.

Fotogalerie: Facebook

Autor: Vít Čapek

„Mít rád lidi a milovat lidi to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí.“ Jan Werich