MČR minipřípravek vyhrálo Kladno, HC ŠD na 2. místě

Mistři ČR 2015 v kategorii mini přípravek HBC Alpiq Kladno společně s Jakubem Kovářem

Akce je podporována městem Písek

O parném víkendu 6. – 7. června se na hokejbalovém hřišti v Písku sešlo 9 nejlepších týmů z ČR, aby se utkali o mistrovský titul v kategorii mini přípravek. Mužstva byla rozdělena do dvou skupin, ve skupině B byl i jediný Jihočeský zástupce, domácí HC Švantlův Dvůr Písek.

Prvním soupeřem domacích bylo mužstvo Sudoměřic. Hned v úvodu otevřel skóre Humeník – 0:1. Za chvilku přidal druhý gól Bečvář – 2:0. Ve druhé části skóroval ještě Kašík – 3:0. Domácí si tak připsali první výhru do tabulky. Druhým soupeřem byla HBC Hostivař. Po dvougólových střelcích Bečvářovi, Krejčího a Velíška uzavřel konečné skóre na 7:0 Humeník. Vítězství v posledním zápase proti Svítkovu mohlo zajistit mladým Švantlákům přímý postup do semifinále. Po dvou brankách Humeníka uzavřeli postup do semifinále Kápl a Krejčí 4:0. Druhé skupině kralovalo Kladno, které, stejně jako domácí, postoupilo přímo do semifinále.

V neděli byla už na pořadu vyřazovací část turnaje. Neprve se hrála skupina o 7. až 9. místo. Po ní následovalo první čtvrtfinále, které určovalo soupeře pro domácí HC ŠD v semifinále. V pardubickém derby byl překvapivě úspěsnější Svítkov, který po vítězství 2:1 nad Autosklem postoupil mezi nejlepší čtyři týmy turnaje. Druhé čtvrtfinále rozhodovaly při remíze 1:1 až trestná střílení, ve kterých Hostivař porazila Kelty.

V prvním semifinále nastoupilo neporažené Kladno proti Hostivaři a vítězstvím 5:0 si otevřelo brány do finále. Domácí mladíky čekal opět soupeř ze skupiny, tým Svítkova. Do utkání vstoupili písečtí jako uragán a již v 19. sekundě otevřel skóre Bečvář. Stejný hráč přidal v průběhu utkání ještě další tři branky, po jedné dali Humeník, Smetana a Krejčí a po výsledku 7:0 dokráčeli nejmenší Švantláci do finále.

V boji o 3. místo porazila Hostivař Svítkov 2:1 po samostatných nájezdech. V 15:15 pak začalo očekávané finále mezi Alpiq Kladno a HC ŠD Písek. Byl to nejenom souboj o zlaté medaile, ale i souboj dvou nejlepších střelců turnaje, hostujícího Daníčka a domácího Bečváře. A byl to právě hostující Daníček, který vstřelil jediný gól finále.

Závěrečného ceremoniálu se zúčastnila starostka města Písek paní Eva Vanžurová, dále zastupitel pan Václav Reichl a brankář hokejové reprezentace Jakub Kovář, který předal pohár pro vítěze hráčům HBC Alpiq Kladno a následně pověsil stříbrné medaile na krk domácím hráčům HC ŠD Písek. Švantlák zůstal jen krůček od vysněného titulu, ale i stříbrné medaile mají svoji váhu. Mladíci v dresu HC ŠD si zaslouží za celý turnaj obdiv a pochvalu.

Po závěrečném ceremoniálu následovala autogramiáda Jakuba Kováře a společné focení s jednotlivými mužstvy.

Vícemistři ČR 2015 hráči a trenéři HC ŠD Písek spolu s Jakubem Kovářem

Celkové pořadí:

1. HBC Alpiq Kladno
  2. HC ŠD Písek
  3. HBC Hostivař
  4. HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice
  5. SK kelti 2008
  6. HBC Autosklo H.A.K. Pardubice
  7. SK Sudoměřice
  8. SC Dragons Ustí nad Labem
  9. HBK Kyjov

All stars turnaje: