Minipřípravka je po odvetě za MČR Přeborníkem ČR

Vítězné mužstvo Přeboru ČR minipřípravek,
nahoře zleva místostarosta Písku Josef Knot, trenér Radim Humeník, Nicolas Krejčí, Matyáš Humeník, Martin Smetana, Vojtěch Bečvář, trenér Petr Bečvář,
uprostřed zleva Jáchym Kajtman, Jan Ingriš, Luboš Marek,
dole zleva Jan Skok, Lukáš Tomeš,
foto: Václav Kozma, Písecké Postřehy

Poslední červnovou sobotu se konal v písecké hokejbalové Orange aréně Přebor ČR v mini hokejbale v kategorii mini přípravek.

Turnaj byl rozlosován do dvou skupin a domácí HC ŠD čekal v prvním zápase přemožitel z MČR mini přípravek, mužstvo HBC Alpiq Kladno. Po většinu času tahali domácí za kratší konec a podařilo se jim vyrovnat chvíli před koncem utkání na 1:1. O dělbě bodů tak musely rozhodnout samostatné nájezdy, ve kterých bylo Kladno úspěšnější a bralo bod navíc – 1:2 sn. Ve druhém utkání narazili nejmladší Oranžáci na soupeře z hlavního města  Kert Park Praha. V utkání písečtí jasně dominovali a vyhráli 8:0. Tím si zaručili také postup do semifinále, kde je čekal HC Wolves Pilsen, se kterým si poradili 9:2.  Ve finále se pak opět střetli s mistry republiky z Kladna. Domácí v oranžových dresech do zápasu přímo vletěli a brzy vedli 3:0, ale mužstvo Alpiqu se ukázalo jako velcí bojovníci. Před koncem utkání dokázalo vyrovnat na 3:3. O vítězi, tedy i Přeborníkovi ČR, musely znovu rozhodnout samostatné nájezdy. V nich byli úspěšní pouze domácí Bečvář a Humeník, a tak mohla propuknout vítězná švantlákovská radost.

Celkové pořadí minipřípravky:

1. HC ŠD Písek
  2. HBC Alpiq Kladno
  3. HBC Plzeň
  4. HC Wolves Pilsen
  5. HC Kert Park Praha
  6. HBC Hostivař

Ve stejném termínu se odehrál stejný turnaj v Blatné, ale tentokrát v kategorii přípravek.

Výsledky Blatné ve skupině:

• Hýskov 1:2 sn
  • Stříbro 8:1
  • Kladno0:2
  • čtvrtfinále Rebel 6:0
  • semifinále Třemošná 2:1sn
  • finále Kladno 3:2 sn

Celkové pořadí přípravky:

1. TJ Datels Blatná A
  2. HBC Alpiq Kladno
  3. HBC Nové Strašecí
  4. TJ Tatran Třemošná