První utkání sezóny Švantlák na Betonově nezvládl

Štěpán Jílek právě překonal Víta Čapka a vstřelil jeden ze sedmi gólů Betonovy, foto: HBC Betonova

HBC Betonova ALL-STARS Č. B. – HC ŠD Písek 7:0 (1:0, 5:0, 1:0)

Po letní přestávce se o víkendu opět rozběhla nejvyšší jihočeská hokejbalová soutěž mužů. Během pauzy proběhly v jednotlivých týmech i ve sloužení soutěže spoustu změn. Písecký HC ŠD postavil po loňských problémech se sestavami A i B týmu postavil pro letošní sezónu pouze jeden mužský tým. 2. NHbL letos čítá pouze devět účastníků, některé týmu, jako například Stars Suché Vrbné skončily.

Na úvod nové sezóny zavítali písečtí hokejbalisté na horkou půdu HBC Betonovy, která se spojila před sezonou právě s TJ Stars Suché Vrbné. Bohužel Písek tahal celý zápas za kratší konec a jen díky dobře chytajícím brankářům zůstal výsledek jen 7:0. Vedoucí branku obstaral v desáté minutě domácí Kaše, jehož nenápadná střela přes obránce skončila až za zády Fišera - 1:0.

Také ve druhé části se prosadila pouze Betonova. Postupně se trefili dvakrát Janeček a Krotký a skóre po dvou třetinách uzavřel Jílek – 6:0. Pátou a šestou trefu v brance hostí inkasoval již brankář Čapek, který v brankovišti po čtvrtém gólu vystřídal Fišera.

V závěrečné třetině padla jediná branka, kterou Janeček završil hattrick – 7:0. V poslední vteřině zásahu ještě mohli domácí po pěkné kombinaci přidat další branku, ale skvěle lapačkou zasáhl mladík Čapek.

Branky: Janeček 3, Krotký 2, Kaše, Jílek

Sestava HC ŠD Písek: Fišer (od 21. min. Čapek) – Máša, Kozák, Marek, Drnec, Hronek – Vážný, Volf, Bíba – Mergl, Kobližka, Čunát – Pelc, Bárta J.

Trenér HC ŠD Jiří Hronek po utkání řekl: Na úvod sezóny jsme dostali nejtěžšího soupeře, který je navíc pro letošní sezónu posílen o hráče Starsu. Naše hra byla neurovnaná a hlavně obraná činnost nám dělala velké problémy s dobře se pohybujícím soupeřem.

V sobotu 12. 9. od 15 hodin přivítá HC ŠD v Orange aréně Falcon České Budějovice, který inkasoval v prvním zápase desítku od Pedagogu.

Autor: Jiří Hronek

„Vhodnou základnou pro manželství je oboustranné nepochopení.“ Oscar Wilde