Švantlák přestřílel Falcon a připsal si první výhru

Domácí Kocourek (vlevo) a Čunát (č. 4) atakují branku Falconu, kterou střežil tradičně Hrbáček,

HC ŠD Písek – HBC Falcon Č. B. 11:5 (1:1, 5:1, 5:3)

Písečtí hokejbalisté přivítali na svém hřišti HBC Falcon a zaslouženě si připsal první tři body do tabulky. Skóre otevřel v 5. minutě obránce Drnec, když zužitkoval čistě vyhranou buly Vážného – 1:0. Hostům se však povedlo vyrovnat po nešťastné teči míčku od domácího Hronka – 1:1.

Ve druhé třetině už HC ŠD kontroloval hru. V 21. minutě vystřelil agilní Vážný a odražený balónek uklidil do prázdné branky Kozák – 2:1. O čtyři minuty se prosadil Vážný po přihrávce Hronka – 3:1. O další dvě branky se postaral Kocourek, který využil důrazu před brankou soupeře a Švantlák vedl již 5:1. V 29. minutě snížil hostující Hlaváč – 5:2. Hned o minutu později ale přidal další branku černo-oranžových Kozák – 6:2.

V úvodu třetí třetiny tečoval Čunát střelu Marka a zvýšil na 7:2. V 35. minutě našel Kobližka obránce Marka a ten vymetl všechny pavouky v hostující brance – 8:2. Pak si domácí obrana vybrala slabší chvilku a na 8:3 snížil Štěpánek. Vzápětí však odpověděl přesnou střelou Sup – 9:3. Ovšem hned po vhazování se opět prosadil hostující Hlaváč – 9:4. V 41. minutě snížil znovu Štěpánek na 9:5, ale písečtí nadále kontrolovali hru. Ve 43. minutě využil Bárta přesilovku a upravil na 10:5. V poslední minutě se ještě prosadil nestárnoucí Vážný a uzavřel tak účet zápasu na 11:5.

Branky HC ŠD: Kozák 2, Vážný 2, Kocourek 2, Drnec, Čunát, Marek, Sup, Bárta

Sestava HC ŠD Písek: Fišer – Máša, Sup, Marek, Drnec, Bárta J. – Vážný, Hronek, Kozák – Čunát, Kobližka, Kocourek

Trenér HC ŠD Jiří Hronek po utkání řekl: I přes vysokou výhru jsem nespokojený s naší obrannou činností. Musíme se vyvarovat hrubých chyb a zjednodušit hru v obraném pásmu. V příštím kole zavítáme do Zlivi, kde se body získávají velmi těžce.

V sobotu 19. 9. Zajíždí HC ŠD do Zlivi, kde se postaví tradičnímu soupeři od 14:30. Zlivští v prvním utkání přetlačili Pluhův Žďár 4:3, ve 2. Kole nestačili v jihočeské metropoli na Pedagog, kterému podlehli 0:4. Oba nadcházející soupeři tak mají v tabulce shodně tři body.

Autor: Jiří Hronek

„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ Jan Werich