Dorostenci začali v extralize vítězstvím nad Plzní

 

Vít Šimůnek (v černém) se stal prvním střelcem HC ŠD v extralize mladšího dorostu, foto: archiv

 

HC ŠD Písek – HBC Plzeň 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)

Písečtí mladíci přivítali ve svém prvním letošním utkání v extralize mladšího dorostu soupeře nadmíru zdatného – HBC Plzeň. Hned od úvodní buly se domácí pustili do západočechů, ale ti v čele s brankářem Hrubým čelili domácímu náporu úspěšně. Ani hosté však nezůstávali se svojí aktivitou pozadu a zejména první útočná lajna domácím zle zatápěla. Skóre se poprvé měnilo v čase 3:34, kdy důraz na brankovišti proměnil ve vedoucí branku Švantláku Šimůnek – 1:0. Od této chvíle se hra přelévala z jedné strany na druhou. Šance hostujícího Votípky a Lokajíčka zůstaly nevyužity.

 

Do druhé části vstoupili hosté jak vyměnění a domácí si nedokázali poradit s jejich aktivní hrou. Často  si tak vypomáhali až fauly, což znamenalo v krátkém sledu čtyřikrát hru v oslabení. Ale vždy byl domácí brankář Čapek na místě a i obětavá hra bránící čtveřice slavila úspěch. Nakonec platilo nedáš dostaneš. Krátce po opuštění trestné lavice se po akci Malecha – Rychlík dostal k vyraženému míčku Hokr a svoji první brankou v píseckých barvách upravil zvýšil vedení – 2:0. Naposledy se skóre v prostřední části měnilo v čase 27:13, kdy ve vlastním oslabení po akci Malechy prostřelil vše, co mu stálo v cestě Duchoň – 3:0.

 

Ani v poslední třetině se písečtí nevyvarovali zbytečných faulů, a tak opět hráli více jak polovinu třetiny ve čtyřech. Že jim to ve čtyřech svědčí, dokázal opět Duchoň, když po samostatné akci zvýšil již na 4:0. Ani ne po 30 vteřinách utekl po křídle plzeňský Lokajíček a snížil na 1:4. Poslední změna skóre proběhla 45 sekund před koncem utkání. Střelu Ulče tečovalo několik hráčů a míček skončil až za zády bezmocného Čapka – 2:4. To ale byla již jen kosmetická úprava konečného stavu a po závěrečné siréně mohla propuknout radost píseckých mladíků ze získání cenného skalpu favorita soutěže.

 

Branky HC ŠD: Duchoň 2, Hokr, Šimůnek

 

Sestava HC ŠD: Čapek – Beličková H., Beličková K., Hokr, Janoušek, Laurinc,  Rychlík, Malecha, Duchoň, Šimůnek, Braun, Sládek, Diviš, Daněk

 

Trenér HC ŠD Vít Čapek po utkání řekl: Přijímáme toto vítězství s pokorou. Hráli jsme velmi obětavě a vytvořili jsme si velké množství šancí. Soupeře jsme asi zaskočili aktivní hrou, ale i on prokázal svoji sílu a nás držel brankář Čapek a obětavost týmu. S čím nejsme spokojeni, tak je disciplína, vyloučených bylo moc a zbytečně, na tom musíme zapracovat.

 

 

Autor: Vít Čapek

Přihlášení
„Mít rád lidi a milovat lidi to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí.“ Jan Werich
Mistr II.NHbL 2008/2009 Mistr II.NHbL 2009/2010 Mistr OHBL 2010/2011 Mistr OHBL 2011/2012