Ani ve druhém venkovním utkání HC ŠD nebodoval

Marek Kabele (v oranžovém vlevo) poprvé v letošní sezóně nastoupil do mistrovského utkání a zaznamenal jednu branku, mužem zápasu však byl zlivský talent Remiáš (v černém), který zaznamenal hattrick, foto: archiv HC ŠD

HBC Zliv – HC ŠD Písek 5:3 (1:1, 0:2, 2:2)

Hokejbalisté píseckého Švantlova Dvora cestovali v rámci 3. kola 2. NHbL na hřiště svého tradičního rivala do Zlivi. Poprvé v letošní sezóně se v jejich sestavě objevila tradiční opora Marek Kabele. Lépe do utkání vstoupili domácí, kteří si v úvodní pětiminutovce vytvořili mírnou převahu, ale obrana černo-oranžových byla pozorná. Hosté se pak osmělili a v 8. minutě se hned radovali z vedoucí branky. Veterán Vážný zavezl míček do útočné třetiny, dlouho přihrávkou jej předal právě Kabelemu, který přesnou střelou od modré překonal Mičana – 0:1. Další šance píseckých, které si vytvářela především první formace, však zůstaly nevyužity. Ke slovu se tak dostali domácím, kterým se povedlo v závěru úvodní třetiny vyrovnat zásluhou Remiáše – 1:1.

Švantlák má již tradičně problémy s prostřední částí zápasů a potvrdilo se to i tentokrát ve Zlivi. Obrat započal v 19. minutě znovu domácí talent Remiáš, který krásně vykličkoval a zavěsil nad Fišerovu lapačku – 2:1. O tři minuty později byl v akci znovu zlivský Remiáš, který se tentokrát proměnil v nahrávače a jeho akci úspěšně dokončil Vebr – 3:1. Písečtí byli po inkasovaných brankách otřeseni, ale dokázali se vzpamatovat a další domácí radost ve druhé třetině již nepřipustili. Sami dokázali několikrát nebezpečně zahrozit, ale s produktivitou byli na štíru.

Do poslední patnáctiminutovky vstoupil lépe Švantlák. Ve 33. minutě nebezpečně pálil od modré Drnec, domácí gólman Mičan jeho střelu vyrazil jen před sebe, kde však předvedl důraz a pohotovost v zakončení Pelc a míček poslal do domácí klece – 3:2. O pár vteřin později domácí navíc faulovali a hosté měli dobrou příležitost k vyrovnání. Početní výhoda se jim však nevydařila, Zliv se dostala do brejku, který využil Trávníček – 4:2. Písek se sice nezvládal, ale stejně jako v dosavadním průběhu utkání nedokázal využívat vytvořené gólové příležitosti. Ke slovu se tak přihlásil nejlepší hráč utkání Remiáš, který ve 40. minutě dokončil svůj hattrick – 5:2. Hosté se až do konce utkání snažili o vstřelení branky, což se po několika neproměněných šancích konečně povedlo Vážnému – 5:3. Jeho branka ale přišla až 5 vteřin před závěrečnou sirénou, šlo tak již jen o kosmetickou úpravu konečného výsledku.

Branky a nahrávky: 13. Remiáš (Vlasák), 19. Remiáš, 22. Vebr (Remiáš, Vlasák), 35. Trávníček (Řimnáč), 40. Remiáš (Řimnáč, Holcepl) – 8. Kabele (Vážný, Kozák), 33. Pelc (Drnec), 45. Vážný (Hronek, Kozák)

Střely: 27:27, Vyloučení: 5:7, Využití: 0:0, V oslabení: 1:0, Počet diváků: 27

Sestava HC ŠD Písek: Fišer – Kozák, Hronek, Drnec, Sup – Pelc, Kabele, Vážný – Mergl, Kobližka, Bíba

Trenér HC ŠD Jiří Hronek po utkání řekl: Během zápasů jsme si vytvořili několik slibných příležitostí, bohužel slabá koncovka nás připravila o lepší výsledek.

Ve 4. kole přivítá HC ŠD na svém hřišti v sobotu 26. září od 13 hodin Beer Stars Pluhův Žďár. Pivní hvězdy naposledy doma podlehli zatím suverénnímu Pedagogu 1:7 a ze dvou odehraných utkání nezískali dosud ani bod.

Autor: Václav Pelc

„Nikdy jsem nedopustil, aby škola stála v cestě mému vzdělání.“ Mark Twain