Dorostenci vyhráli i ve Stříbře a jsou stoprocentní

 

Miroslav Rychlík (vlevo) a Ondřej Duchoň zařídili vítězství mladších dorostenců ve Stříbře,
foto: archiv

 

HC Buldoci Stříbro – HC ŠD Písek 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Ke svému druhému utkání v extralize cestoval mladší dorost HC ŠD do Stříbra pouze s 11 hráči do pole. Utkání začali domácí aktivně a zejména Šilhán, Kaňák a Šlehofer byli velmi aktivní. Se všemi pokusy Buldoků si však Čapek v brance Písku poradil. V polovině první části se osmělili i hosté, ale šance Rychlíka a Duchoně také zůstaly nevyužity.

 

Obraz hry se příliš nezměnil ani ve druhé třetině. Domácí si vytvářeli optický tlak, ale do vedení jim pomohla až dvojnásobná přesilovka, kdy v čase 22:16 putoval míček po ose Kaňák – Šilhán. Jeho střelu Čapek vyrazil, na následnou dorážku Hůrky už byl krátký – 1:0. Hosty tento gól nakopl ke zlepšenému výkonu, ale šance Sládka a Duchoně zůstaly opět nevyužity. Vyrovnání se hosté dočkali v čase 26:26, kdy přesilovou hru využil Duchoň po nahrávce Sládka a Rychlíka – 1:1.

 

Z poslední části uběhlo pouze 22 sekund a Rychlík si vyhrál buly pro sebe a střelou do horního růžku nedal Sládkovi v domácí brance šanci – 1:2. Domácími tento okamžik docela zatřásl a dlouhou dobu se nemohli dostat do tempa. Za zmínku stojí jen nastřelená tyč Šůchou. Byli to naopak hosté, kteří si vytvářeli velké šance. Po krásné nahrávce Rychlíka střílel Duchoň do odkryté branky. Domácí brankář však bravurním zákrokem držel naděje domácích na vyrovnání. Nestačil však v čase 38:16 na kombinaci Sládek – Duchoň, po které Rychlík uklidil míček do prázdné branky – 1:3. Do konce utkání si hosté pozornou hrou pohlídali výsledek. Vezou tak cenné tři body ze Stříbra.

 

Branky a nahrávky: 23. Hůrka (Kaňák, Šilhán) – 27. Duchoň (Sládek, Rychlík), 31. Rychlík, 39. Rychlík (Duchoň, Sládek)

 

Střely: 18:18, Vyloučení: 3:3, Využití: 1:1, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 30

 

Sestava HC ŠD Písek: Čapek – Janoušek, Beličková H., Sýkora, Laurinc, Rychlík, Diviš, Duchoň, Sládek, Fojtů, Daněk, Novotný

 

Trenér HC ŠD Tomáš Bárta po utkání řekl: Cestovali jsme do Stříbra pouze s 11 hráči do pole.Ve druhé lajně nastoupili  v centru Fojtů a Daněk a vedli si velmi dobře.Opět se předvedli bojovný a obětavý výkon.Jsme nesmírně rádi za vítězství.Hráči zasluhují pochvalu.

 

O prodlouženém svatováclavském víkendu čeká na dorostence dvojutkání. V domácí Orange aréně vždy od 11 hodin budou bojovat o další extraligové body. V sobotu přivítají Nové Strašecí a v neděli pak velkého favorita ALPIQ Kladno.

 

Autor: Vít Čapek

Přihlášení
„Rozdávat rady je zbytečné. Moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.“ Mark Twain
Mistr II.NHbL 2008/2009 Mistr II.NHbL 2009/2010 Mistr OHBL 2010/2011 Mistr OHBL 2011/2012