HC ŠD ztratil doma bod, Pluhův Žďár porazil na nájezdy

Jiří Mergl (vpravo v černém) svým gólem na 2:2 pomohl k zisku 2 bodů proti Pluhovu Žďáru,
foto: archiv, Václav Kozma, Písecké postřehy

HC ŠD Písek – SK Beer Stars Pluhův Žďár 3:2 sn
(1:1, 0:1, 1:0 – 1:0)

Písecký Švantlák přivítal ve druhém domácím utkání Pivní hvězdy z Pluhova Žďáru. Prakticky od úvodních minut se domácí museli vypořádat s provokacemi hostů a vyloučení na obou stranách začaly přibývat. Na konci 8. minuty se však černo-oranžovým podařil rychlý kontr. Vážný vyslal do brejku Pelce, který předložil míček Kocourkovi a pro něho již nebyl problém poslat jej do odkryté brány – 1:0. Žďár však ještě do první sirény stihl vyrovnat, když ve 14. minutě rychle využil přesilovou hru zásluhou Janáka – 1:1.

Ve druhé třetině šli hosté dokonce do vedení, když se v polovině 19. minuty prosadil Paščenko – 1:2. Pak šel však hokejbal stranou. Hostující Jann zezadu atakoval Kozáka, rozhodčí toto však nepochopitelně neviděli. Domácí hráč si to šel tedy sám vyříkat, to však Jann předvedl neuvěřitelnou hereckou etidu, která měla za následek vyběhnutí kompletní hostující střídačky na hrací plochu a ataky domácích hráčů. Rozhodčí nakonec udělili trest ve hře píseckému Kozákovi, s ním byl vyloučen ještě Čunát, na druhé straně pak šli za katr tři hráči. Přesto se ještě dlouho nehrálo, jelikož muži v pruhovaném se nemohli dopočítat správného počtu hráčů na hrací ploše.

V poslední patnáctiminutovce se Švantlák pokoušel minimálně o vyrovnání. Z utkání se ale stal ryzí boj. Domácí se přesto dostali do několika šancí, ale všechny končili na Průšovi. Až ve 39. minutě trvalý tlak první písecké formace konečně skončil gólem, jehož autorem byl Mergl – 2:2. Do třetí sirény již další branky nepadly a na řadu tak přišly samostatné nájezdy. V nich byl jediným úspěšným exekutorem Marek Kabele, který zajistil domácím dvoubodové vítězství.

Branky a nahrávky: 8. Kocourek (Pelc, Vážný), 39. Mergl (Kabele, Vážný) – 14. Janák (Hryzák, Málek), 19. Paščenko (Petržílka)

Střely: 51:37, Vyloučení: 10:11, Využití: 1:1, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 15

Sestava HC ŠD Písek: Fišer – Kozák, Hronek, Sup, Marek, Drnec – Mergl, Kabele, Vážný – Kocourek, Kobližka, Bíba – Vrba, Pelc, Čunát

Trenér HC ŠD Jiří Hronek po utkání řekl: Ve velmi nervózně hraném utkání bereme dva důležité body do tabulky. Kaňkou na zápase je trest ve hře pro Martina Kozáka, který tak s největší pravděpodobností přijde o několik následujících zápasů.

V sobotu zavítá písecký HC ŠD do Českých Budějovic, kde se od 14 hodin postaví Pedagogu, který zažívá velmi povedený start a je na druhém místě tabulky.

Autor: Václav Pelc

„Kdo má tak málo fantazie, že své lži musí opírat o důkazy, měl by raději rovnou mluvit pravdu.“ Oscar Wilde