Dorostenci o víkendu nadělovali v Orange aréně desítky

Miroslav Rychlík (v bílém) se proti Novému Strašecí zaskvěl hattrickem, foto: Alice Hnyková

HC ŠD Písek – HBC Nové Strašecí 10:1 (5:0, 4:0, 1:1)

O víkendu čekaly domácí HC ŠD dva zápasy. V prvním sobotním utkání zavítalo k Otavě mužstvo HBC Nové Strašecí. Písečtí měli vinou marodky velké problémy se sestavou. Do utkání vstoupili aktivněji hosté a ve druhé minutě netrefil před prázdnou brankou míček hostující Šneberk. To byla na dlouho poslední šance hostí. Jakoby tento okamžik probral domácí z letargie a ve čase 3:04 otevřel skóre Rychlík – 1:0. I po vstřelené brance si domácí vytvářeli šance, a to zejména Rychlík s Duchoňem hýřili aktivitou. Skóre se ale měnilo až v čase 8:29, kdy po nahrávce Novotného zvýšil Šimůnek na 2:0. Tímto gólem se otevřel brankostroj píseckých. V čase 10:30 zvyšoval Novotný na 3:0. O necelou minutu později se trefuje Duchoň – 4:0. Účet první třetiny uzavřel opět Novotný – 5:0.

Ve druhé části uběhlo pouze 11 sekund a Šimůnek svým druhým gólem v utkání zvyšoval již na 6:0.  Další branka padla v čase 22:32 a postaral se o ni Duchoň. V tuto dobu se hrálo převážně na jednu bránu. Domácí se další gólové radosti dočkali v čase 23:54 zásluhou využití již třetí přesilovky v tomto utkání Kroupou – 8:0. Poslední gól v této patnáctiminutovce dal opět v přesilové hře Rychlík – 9:0.

Poslední třetina se odehrála více méně z povinnosti a za zmínku stojí pouze 10. gól Švantláku, kdy Rychlík touto trefou zkompletoval svůj hattrick. Hosté se čestného úspěchu dočkali v přesilové hře, kdy střelu Kučery gólman Čapek vyrazil, ale Kroupa si kopnul míček do vlastní branky a uzavřel účet utkání – 10:1.

Branky a nahrávky: 4. Rychlík (Novotný), 9. Šimůnek (Novotný), 11. Novotný, 12. Duchoň, 13. Novotný (Duchoň), 16. Šimůnek (Rychlík), 19. Kroupa (Rychlík), 23. Duchoň (Hnyk Š.), 29. Rychlík, 35. Rychlík (Duchoň) – 39. Šneberk

Střely: 74:46, Vyloučení: 7:12, Využití: 4:1, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 15

Sestava HC ŠD Písek: Čapek – Beličková H., Hnyk Š., Kroupa, Sýkora, Rychlík, Daněk, Duchoň, Šimůnek, Fojtů, Novotný

Trenér HC ŠD Vít Čapek po utkání řekl: Měli jsme z utkání trochu obavy, nevěděli jsme, jaký soupeř nás čeká. Soupeř zlobil trochu na začátku, ale pak jsme se dostali do tempa a hrálo se převážně na jednu branku. Mám radost jak si mladíci v sestavě (Fojtů, Daněk, Hnyk) v zápase vedli, zasluhují pochvalu a stejně tak zbytek týmu.

Gólman HC ŠD Vít Čapek ml. nepovolil Kladnu ani jeden úspěšný zásah, foto: HBC ALPIQ Kladno

HC ŠD Písek – HBC ALPIQ Kladno 10:0 (1:0, 6:0, 3:0)

K nedělnímu utkání do Písku přicestoval vedoucí tým tabulky ALPIQ Kladno a od začátku dokazoval proč tomu tak je. Hosté hýřili aktivitou a pohybem, což dělalo v úvodních minutách domácím velké problémy. Čapek se tak musel v brance hodně otáčet. Zhruba v polovině třetiny se hra začala vyrovnávat a i písečtí ohrozili Jirsu v brance Kladna. V čase 10:40 byl vyloučen první hráč v utkání (to ještě nikdo nečekal, že jich bude celkem 25) a domácím se naskytla přesilová hra. Ta neměla dlouhé trvání, míček si rychle vyměnili Rychlík se Šimůnkem a bylo to 1:0.

Druhou část odstartovala pěkná akce Nerudy, který se protáhl kolem mantinelu a krásnou kličkou nedal šanci ani Jirsovi – 2:0. V čase 20:43 měli domácí znovu přesilovou hru a tu využil Šimůnek – 3:0. Další početní výhodu využil svým prvním gólem v utkání Malecha – 4:0. Pak to přišlo, v čase 26:46 fauloval domácí Daněk Procházku, ten neudržel v signalizované výhodě nervy a oplácel a na hřišti se strhla menší bitka. Rozhodčí v tuto chvíli měli plné ruce práce a rozdali několik trestů i do konce utkání. Hosty tento okamžik velmi rozhodil a nevěnovali se příliš hře, ale rozhodčím. Domácí jejich nekoncentrovanosti náležitě využili. V čase 27:25 Hokr zvýšil na 5:0. O 19 vteřin později přidává další branku Duchoň – 6:0. Čas 29:11 a úspěšný exekutor trestného střílení Malecha – 7:0.

Obraz hry se neměnil ani v poslední části. Mladí Švantláci dávali góly jak na běžícím pásu. Malecha v čase 33:51 zkompletoval hattrick a v čase 37:51 přidal svůj čtvrtý gól v utkání. Poslední branku vstřelil Duchoň – 10:0.

Branky a nahrávky: 13. Šimůnek (Rychlík), 18. Neruda, 21. Hora (Šimůnek), 27. Malecha, 28. Hokr, 28. Rychlík (Duchoň), 30. Malecha, 34. Malecha, 38. Malecha (Hokr), 41. Duchoň (Malecha)

Střely: 23:24, Vyloučení: 10:15, Využití: 5:0, V oslabení: 1:0, Počet diváků: 10

Sestava HC ŠD Písek: Čapek – Beličková H., Janoušek, Sýkora, Hokr, Rychlík, Malecha, Duchoň, Šimůnek, Daněk, Neruda

Trenér HC ŠD Vít Čapek po utkání řekl: Kdyby mě někdo před zápasem řekl, že vyhrajeme takovým rozdílem, tak bych si myslel, že se zbláznil. Vyšlo nám vše, na co jsme šáhli. Je vidět, co dělá disciplína. Na druhou stranu někteří rozhodčí nemůžou takovou soutěž pískat, jsou ostudou. Malecha ukázal, jaký je kanonýr v barvách HC ŠD. Zasluhuje pochvalu stejně jako ostatní.

Autor: Vít Čapek

„Tragédie žen spočívá v tom, že se každá nakonec podobá své matce.“ Oscar Wilde