Třemošná se stala dalším skalpem dorostenců HC ŠD

 

Jiří Daněk (vpravo, utkání proti Novému Strašecí) vstřelil důležitý druhý gól
a nasměroval HC ŠD k vítězství, foto: Alice Hnyková

 

TJ Tatran Třemošná – HC ŠD Písek 2:4 (0:1, 1:0, 1:3)

K dalšímu kolu cestovali mladíci z Písku do Třemošné. Tentokrát v hodně okleštěné sestavě pouze s 9 hráči do pole. Hosté vstoupili do zápasu aktivněji, ale domácí brankář Mykiska byl vždy na místě. Hra byla plná nepřesností na obou stranách, které hodně rozkouskovaly hru. První branka padla v čase 11:17 do domácí branky, kdy souhru první lajny zakončil kanonýr Malecha – 0:1.

Do druhé části vstoupila Třemošná s taktikou vysokých lobů, které dělaly hostím potíže. Jejich taktika ale slavila úspěch v čase 19:22, kdy obránce hostí Hokr podcenil jeden z lobů a Kucharski vyrovnal na 1:1. Tento gól hosty poměrně otřásl a jen ztěžka se dostávali do šancí. Na jejich holích bylo mnoho nepřesností.

Do poslední části nastoupili písečtí s odhodláním strhnout vítězství na svoji stranu. V čase 38:51 nahrál Diviš nejmenšímu a zároveň nejmladšímu hráči na place Daňkovi a ten nekompromisně zakončil – 1:2. Vstřelená branka Švantlák nakopla. Za necelé 3 minuty schoval svoji střelu za obránce Neruda a domácí brankář viděl míček a ž v síti – 1:3. Uběhlo 51 sekund a Rychlík po nahrávce Nerudy zvýšil na 1:4. Domácí ještě 8 sekund před koncem již jen korigovali výsledek na 2:4.

 

Branky a nahrávky: 20. Kucharski (Hruška, Svoboda), 45. Radová (Rozhoňová) – 12. Malecha (Duchoň, Rychlík), 39. Daněk (Diviš, Neruda), 43. Neruda (Duchoň), 43. Rychlík (Neruda)

 

Střely: 18:29, Vyloučení: 4:1, Využití: 0:0, V oslabení: 1:0

 

Sestava HC ŠD Písek: Čapek – Beličková H., Hokr, Neruda, Sýkora, Rychlík, Malecha, Duchoň, Diviš, Daněk

 

Trenér HC ŠD Vít Čapek po utkání řekl: Postihla nás velká marodka a zranění, a tak jsme cestovali pouze s 9 hráči do pole. Dnes jsme vítězství spíše vydřeli. Moc se nám nedařila kombinace, vázla nahrávka i střelba, ale ceníme si tohoto vítězství. Jsem moc rád, že se Jirka Daněk střelecky prosadil, jeho gól nás nakopl k vítězství.

 

 

Autor: Vít Čapek

Přihlášení
„Snažme se žít tak, aby naší smrti litoval i majitel pohřební služby.“ Mark Twain
Mistr II.NHbL 2008/2009 Mistr II.NHbL 2009/2010 Mistr OHBL 2010/2011 Mistr OHBL 2011/2012