Muži HC ŠD nestačili v derby na blatenské Datly

Gólman Koubek v brance Blatné, který působil i v dresu HC ŠD, zasahuje před písckými útočníky
Kabelem (zleva v černém), Kobližkou a Pelcem, foto: Václav Kozma, Písecké Postřehy

HC ŠD Písek – TJ Blatná Datels 1:5 (0:1, 0:1, 1:3)

V dalším kole nejvyšší krajské hokejbalové soutěže čekalo na písecký Švantlův Dvůr derby proti nováčkovi soutěže, blatenským Datlům. Úvod utkání patřil domácím, kteří se lépe dostávali do brankových příležitostí, ale mírnou převahu zužitkovat nedokázali. V závěru první třetiny tak uděřili na druhé straně hosté a zásluhou Matějky šli v čase 12:00 do vedení – 0:1.

Také v prostřední části byla patrná o něco větší převaha na píseckých hokejkách. Ale opět došlo na radost Datlů. Mladík Michálek ve vlastním oslabení dokázal využít úspěšný kontr a překonat Fišera v brance Švantláku – 0:2.

Do poslední třetiny byl cíl píseckých jednoznačný – konečně překonat hostujícího gólmana Koubka. Tyto plány ale dostaly ihned trhlinu. Ihned v úvodu, ve 26 sekundě se znovu radovali hokejbalisté Blatná zásluhou Kvardy – 0:3. Třetí obdržená branka byla poslední pro Jiřího Fišera, kterého v písecké svatyni nahradil dorostenec Čapek. O tři minuty později se při přesilovce trefil i kapitán Datlů Kafka a s domácími to nevypadalo dobře – 0:4. Pak se konečně také při přesilovce prosadili i domácí. Mergl posunul míček na obránce Supa a ten tentokrát střelou zápěstím prostřelil hradbu těl před sebou – 1:4. Jakékoliv myšlenky Švantláku na zvrat ale prakticky vzápětí utnul hostující mladíček Michálek – 1:5.

Branky a nahrávky: 37. Sup (Mergl) – 12. Matějka (Kafka), 25. Michálek (Samec), 31. Kvarda (Samec), 34. Kafka, 38. Michálek (Kvarda)

Střely: 31:23, Vyloučení: 6:6, Využití: 1:1, V oslabení: 0:1, Počet diváků: 32

Sestava HC ŠD Písek: Fišer (od 31. Čapek) – Máša, Hronek, Sup, Marek, Drnec – Mergl, Kabele, Vážný – Pelc, Kobližka, Rychlík – Kukrál, Bárta J., Čunát

Trenér HC ŠD Jiří Hronek po utkání řekl: Nemůžeme se stále vymlouvat na neproměňování šancí. Chybí nám větší hlad po gólech a důraz před brankou. Věřím, že to konečně prolomíme a z následujícího víkendu urveme nějaký ten bodík do tabulky.

Fotogalerie: Písecké Postřehy

O následujícím víkendu čeká 2. NHbL dvojkolo. Písečtí nejprve v sobotu zajíždějí do Prachatic, kde nastoupí od 15:30. V neděli pak v Orange aréně přivítají od 13 hodin Vltavu Deviants.

„Mít rád lidi a milovat lidi to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí.“ Jan Werich