Dorostenci zvládli první čtvrtinu bez ztráty bodu

Trenér Vít Čapek st. může být s výkony svých svěřenců v úvodu soutěže nadmíru spokojen,
foto: Alice Hnyková

HC ŠD Písek – SK Kelti 2008 9:0 (4:0, 3:0, 2:0)

V posledním zápase první čtvrtiny soupeře přivítal HC ŠD v Orange aréně poslední tým tabulky Kelty z Berouna. Domácí do utkání vstoupili aktivně a vytvářeli si jednu šanci za druhou. V čase 1:54 po souhře druhé lajny Neruda – Sládek otevřel skóre Šimůnek – 1:0. Nadále se valil jeden útok za druhým na Vozdeckého v brance hostí, ale ten byl svému týmu skutečnou oporou. Nestačil až v páté minutě na druhou brankovou střelu Šimůnka – 2:0. V 8. minutě se dostala ke slovu i první domácí lajna. Po nahrávce Rychlíka zvýšil Malecha na 3:0. Účet úvodní třetiny uzavřel po dlouhé nahrávce brankáře Čapka tvrdou ranou Duchoň – 4:0.

Prostřední patnáctiminutovku už domácí nezačali tak aktivně, jako tu první. Často se utápěli v individuálních akcích a špatné souhře. Tím nabízeli i ojedinělé šance hostím, ale branky přibývali na účet pouze domácím. V 16. minutě se trefil podruhé v zápase  Malecha – 5:0. Ve 20. minutě hráli písečtí první přesilovou hru a po pěkné souhře Šimůnek – Malecha skóroval Rychlík – 6:0. V 21. minutě zvyšoval Sládek již na 7:0.

Poslední dějství se odehrávalo ve stejném duchu jako prostřední část. Za zmínku tak stojí pouze dvě střelené branky Rychlíka, který zkompletoval svůj hattrick a uzavřel účet utkání na 9:0.

Branky a nahrávky: 2. Šimůnek (Sládek, Neruda), 5. Šimůnek (Sládek), 7. Malecha (Rychlík), 11. Duchoň (Hokr, Čapek), 16. Malecha (Duchoň, Beličková H.), 21. Rychlík (Šimůnek, Malecha), 22. Sládek, 31. Rychlík (Duchoň), 39. Rychlík (Malecha, Čapek)

Střely: 51:11, Vyloučení: 3:3, Využití: 1:0, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 21

Sestava HC ŠD Písek: Čapek – Beličková H., Janoušek, Hokr, Sýkora – Rychlík, Malecha, Duchoň, Neruda, Šimůnek, Sládek, Diviš, Daněk

Trenér HC ŠD Vít Čapek po utkání řekl: Do utkání jsme vstoupili aktivně. Od druhé třetiny jsme ale viditelně polevili. Mnoho šancí zůstalo nevyužito a to i díky výbornému výkonu hostujícího brankáře. K dalšímu zápasu cestujeme do Plzně a budeme muset přidat, pokud tam chceme uspět.

Autor: Vít Čapek

„Žádný člověk není tak bohatý, aby mohl koupit svoji minulost.“ Oscar Wilde